Baigiamasis projekto „Lietuvių literatūra ir kultūra kuriančių studentų kontekste“ renginys

Baigiamasis Vilniaus pedagoginio universiteto Lituanistikos fakulteto studentų projekto „Lietuvių literatūra ir kalba kuriančių studentų kontekste“ renginys gimnazistus ir mokytojus sausio 27-osios vakarą atvedė į paslaptingąjį Rennhofo pilies rūsį. Susirinkusieji gavo peno savo sieloms.

Projekto autoriai: Saulius Vasiliauskas, Ernestas Noreika ir Justinas Narvidas, kartu su gimnazistais sukūrė spektaklį, kurį dovanojo susirinkusiems. Filologai skaitė savo prozą, beldėsi į giliausias klausytojų pasąmonės kerteles, širdis virpino gitaros stygų skambesiu. Vakarą vainikavo bendra daina „Baltas paukštis“.

Baigiamasis Vilniaus pedagoginio universiteto Lituanistikos fakulteto studentų projekto „Lietuvių literatūra ir kalba kuriančių studentų kontekste“ renginys gimnazistus ir mokytojus sausio 27-osios vakarą atvedė į paslaptingąjį Rennhofo pilies rūsį. Susirinkusieji gavo peno savo sieloms.

Projekto autoriai: Saulius Vasiliauskas, Ernestas Noreika ir Justinas Narvidas, kartu su gimnazistais sukūrė spektaklį, kurį dovanojo susirinkusiems. Filologai skaitė savo prozą, beldėsi į giliausias klausytojų pasąmonės kerteles, širdis virpino gitaros stygų skambesiu. Vakarą vainikavo bendra daina „Baltas paukštis“.

Projekto autoriai dėkojo aktyviausiems gimnazistams (Aleksandrai Malik, Gerdai Ekindorf, Gretai Kvederauskaitei, Agnei Macijauskaitei, Neringai Rukšnaitytei, Guodai Suvorovai, Saivai Krievinia, Saulei Marijai Šimelionytei, Aidai Krievinia, Aistei Skrabytei, Linui Žitkauskui, Tadui Jotkevičiui, Dainiui Karašauskui, Lukui Povilaičiui, Mintautui Paškevičiui) ir mokytojams (direktorei dr. Bronei Narkevičienei, direktorės pavaduotojai Irenai Grevienei, mokytojams Birutei Augustanavičiūtei, Ronaldui Tesnau, Dariui Subačiui, Gintarui Ručiui), padėjusiems įgyventini projektą. Vasario 16-osios gimnazijos ugdytiniai su projekto autoriais paruošė bendrą lietuvišką žodį skleidžiančio studentų laikraščio „Žosmė“ (kalba, prakalba, kalbėjimas) numerį (vyr. redaktorius S. Vasiliauskas), kuriame publikuojami jaunųjų kūrėjų ieškojimai.

Projektas gimnazijoje tęsėsi dvi savaites. Pirmoji – buvo skirta supažindinimui su dainuojamąja poezija, kino bei kultūrinės žiniasklaidos fragmentais. Antrosios savaitės metu duoklė atiduota literatūrai: jaunieji kūrėjai pristatė savo poeziją, publicistiką ir prozą.
Gimnazijos bendruomenė džiaugiasi gaiviu ir jaunatvišku lietuviškos kūrybos pliūpsniu.

Sekite mus/folgen Sie uns: