Vasario 16-osios gimnazijos mokiniai – Vokietijos federacinės respublikos konkurso laimėtojai

Vokietijos Saugaus eismo taryba paskelbė projektų „Vorfahrt für sicheres Fahren – 2012“ (Atverk kelią saugiam eismui – 2012) konkurso laimėtojus. Dr. Silke Dreger elektroniniu laišku pranešė Gimnazijai džiugią žinią: „Šiais metais skelbiami šeši laimėję projektai, tikslesnė laimėtojų eilės tvarka nenustatoma, nes vertinimo komisijai buvo itin sunku išrinkti geriausius. Vasario 16-osios gimnazijos 9 klasės mokinių komanda, vadovaujama politikos ir ekonomikos mokytojos Sandros Haffa, pateko tarp šešių geriausiųjų visoje šalyje.“

Vokietijos Saugaus eismo taryba paskelbė projektų „Vorfahrt für sicheres Fahren – 2012“ (Atverk kelią saugiam eismui – 2012) konkurso laimėtojus. Dr. Silke Dreger elektroniniu laišku pranešė Gimnazijai džiugią žinią: „Šiais metais skelbiami šeši laimėję projektai, tikslesnė laimėtojų eilės tvarka nenustatoma, nes vertinimo komisijai buvo itin sunku išrinkti geriausius. Vasario 16-osios gimnazijos 9 klasės mokinių komanda, vadovaujama politikos ir ekonomikos mokytojos Sandros Haffa, pateko tarp šešių geriausiųjų visoje šalyje.“

Projekto organizatorių – Vokietijos saugaus eismo tarybos, Vokietijos Draudimo nuo nelaimingų atsitikimų kompanijos ir IZOP instituto – tikslas atkreipti vairuotojų dėmesį į pėsčiųjų saugumą, ugdyti jaunų žmonių sąmoningumą ir atsakomybę.

Gimnazijos mokiniai tris mėnesius analizavo saugaus eismo situaciją Hiuttenfeldo miestelyje. Projekte noriai dalyvavo Hiutenfeldo seniūnas p. Walter Schmitt: jis atsakinėjo į mokinių klausimus, aiškino miestelio gatvių išdėstymo strategiją, kartu su mokiniais aptarė, kurių gatvių išsidėstymas ir sankryžos yra pavojingos. Mokiniai apklausė eismo dalyvius, skaičiavo pravažiuojančius automobilius ir pėsčiuosius, pasigamino plakatus, kuriais siekė atkreipti vairuotojų dėmesį į saugų greitį miestelio gatvėse. Mokinių atlikto tyrimo rezultatai 2012 m. rugpjūčio 23 d. buvo paskelbti „Südhessen Morgen“ laikraštyje (projekto rezultatus vokiečių kalba galite parsisiųsti žemiau).

Oficiali laimėtojų apdovanojimų ceremonija vyks Berlyne 2013 m. vasarį.

Gimnazijos bendruomenė didžiuojasi gimnazistų ir jų mokytojos p. Sandros Haffa iniciatyva bei pasiekimais!
 

Sekite mus/folgen Sie uns: