Susitikimas su profesoriumi Manfred Görlach

Rugsėjo 27-ąją 10 klasės mokiniai susitiko su profesoriumi daktaru Manfred Görlach. Susitikimas skirtas Vokietijos Vienybės dienai. Profesorius kalbėjo apie savo patirtį ir situaciją 1960-ųjų pradžioje.

Rugsėjo 27-ąją 10 klasės mokiniai susitiko su profesoriumi daktaru Manfred Görlach. Susitikimas skirtas Vokietijos Vienybės dienai. Profesorius kalbėjo apie savo patirtį ir situaciją 1960-ųjų pradžioje.

Kai 1961 m. buvo statoma Berlyno siena, būsimasis profesorius Vakarų Berlyne studijavo anglų ir lotynų kalbas. Jo bendramoksliams likus Rytų Berlyne, p. Görlach pasiryžo išgelbėti bičiulius. Su grupe savanorių jie padėjo ne vienam jaunuoliui, tačiau kartą įvyko klaida ir drąsusis studentas buvo suimtas.

Areštas. Tardymai. Bausmė – ketveri metai griežčiausio saugumo Brandenburgo kalėjime. Jame profesorius susižeidė rankos pirštus ir iki šiol negali jų judinti. Prasčiausios kokybės maistas, tik duona, vanduo ir sriuba. Po trejų metų kalinys išleistas į Vokietijos Federacinę Respubliką – šie ir daugybė kitų prisiminimų pasiekė klausytojus.

Šiandien profesorius Manfred Görlach daugelyje mokyklų skaito paskaitas, jaunajai kartai liudija gyvąją istoriją, žavi ir įkvepia to meto jaunų žmonių pilietiškumu, drąsa, sąmoningumu ir artimo meile.

Sekite mus/folgen Sie uns: