„Klaros Šuman salono“ koncertas


„Klaros Šuman salono“ koncertas (Foto: R. Lendraitis)
„Klaros Šuman salono“ koncertas (Foto: R. Lendraitis)

Vasario 20 d. buvome pakviesti į „Klaros Šuman salono“ koncertą ,,Kolegos – konkurentai’’. Jis vyko Renhofo pilies salėje. Pagrindinius šio pasirodymo personažus, žymius XIX a. kompozitorius ir muzikantus – Klarą Šuman (Vyk), Ferencą Listą ir Sigismundą Talbergą – įkūnijo virtuozai: Guoda Gedvilaitė, Paulius Andersson bei Simonas Poška. Guoda Gedvilaitė prieš pasirodymą pabrėžė, kad šiandienos koncerto tikslas – ne tik paklausyti gražios muzikos, bet ir pabandyti į ją įsijausti, interpretuoti už kiekvienos melodijos slypinčią istoriją.

Koncertas prasidėjo Claros Šuman kūriniu “Caprice à la Boléro op.5 (Pièces characteristiques)’’. Vos muzikantei prisilietus prie pianino klavišų, publika nutilo ir sukluso. Neįtikėtino miklumo pirštai bėgiojo fortepijonu, o Guoda Gedivailtė, įkūnijusi Klarą Šuman, protarpiais net užsimerkusi, judėjo kartu su atliekama melodija. Skambėjo visiems gerai žinomi kūriniai: Sigismundo Talbergo ,,Fantazija Verdi“ operos ,,La Traviata’’ temomis, Roberto Šumano ,,Svajonė op. 15’’ ir ,,Tokata op. 7’’. Šumaną įkūnijęs vaikinas visus nustebino savo talentu, rodės, kad jo veide atsispindi kiekvieno klavišo skambesys. Klausytojus apstulbino vėliau paaiškėjęs faktas, kad jis – tik dešimtokas! Buvo grojamas Ferenco Listo etiudas nr. 8 “Laukinė medžioklė‘‘, kuris taip pat puikiai skambėjo kaip ir kiti kūriniai.

Po kiekvieno atlikto šedevro, teisingai atsakius į pianistės G. Gedvilaitės užduotus klausimus, buvo galima laimėti keletą kompaktinių diskų. Po trumpos pertraukos koncertą išties įspūdingai baigė visų trijų muzikantų pakaitomis atliekamos „Hexameron“ variacijos. Finale abu vaikinai, vienu metu grodami fortepijonu, inscenizavo konkurencinę tarpusavio kovą. Šis paskutinis pasirodymas labai gražiai apibendrino visą koncertą, puikiai perteikė jo pavadinimo prasmę ir renginio esmę.

Žiūrovai liko sužavėti genialių atlikėjų pasirodymais. Klasikinės muzikos melodijos daugumai klausytojų sužadino gilias emocijas – ne vienas iš jų braukė ašarą. Tuo viskas ir pasakyta.

Gabrielė Luka Ružytė (11 kl.)


„Klaros Šuman salono“ koncertas (Foto: R. Lendraitis)
„Klaros Šuman salono“ koncertas (Foto: R. Lendraitis)