Mūsų gimnaziją aplankė garbingas svečias iš Amerikos


Workshop in Experimenteller Ökonomie (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Mūsų gimnaziją aplankė garbingas svečias iš Amerikos (Foto: Dr. G. Hoffmann)

Gegužės 22 d. mūsų gimnazijoje lankėsi LR Seimo Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos pirmininkas, JAV lietuvių bendruomenės Tarybos narys, Getisburgo aukštosios mokyklos docentas dr. Rimvydas Baltaduonis.
Svečias iš Amerikos vyresnių klasių mokiniams vedė eksperimentinės ekonomikos užsiėmimus. Gimnazistai dalyvavo mokomajame eksperimente, atskleidusiame, kaip veikia birža, susipažino su paklausos ir pasiūlos modelio taikymu rinkos dalyvių elgsenos prognozavimui. Per paskaitą mokiniai sužinojo, kaip ekonomikos laboratoriniai eksperimentai padeda spręsti organų donorystės, labdaros telkimo, į kitas planetas siunčiamų palydovų konstravimo, ateities prognozavimo ir kitus klausimus. Dr. R. Baltaduoniui yra tekę dirbti su eksperimentinės ekonomikos pradininku Vernonu Smitu, 2002 m. gavusiu Nobelio premiją.

Po eksperimentinės ekonomikos užsiėmimų dr. Rimvydas Baltaduonis susitiko su 11a ir 12a klasių mokiniais. Jis kalbėjo apie rinkimus Lietuvoje ir skatino mokinius aktyviai dalyvauti artėjančiuose rinkimuose. Pasak svečio, sprendimai, priimti Lietuvoje, daro didelę įtaką užsienio lietuvių gyvenimui. Vėliau jis pristatė nepartinę akciją „Mūsų metas #dabar“, neremiančią jokios konkrečios partijos. Pilietinė iniciatyva, 2016 m. viso pasaulio lietuvius raginusi aktyviai dalyvauti rinkimuose, bus atgaivinta. Garbingas svečias, vadovavęs šiai akcijai, pabrėžė, kad ir užsienyje gyvenantys lietuviai gali prisidėti prie Lietuvos ateities kūrimo.

A.D.

http://public.gettysburg.edu/~rbaltadu
http://public.gettysburg.edu/~rbaltadu/workshop.html

22.05.2018/gh


Workshop in Experimenteller Ökonomie (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Mūsų gimnaziją aplankė garbingas svečias iš Amerikos (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Sekite mus/folgen Sie uns: