Projektas „Žalčio karūna“

Projektas „Žalčio karūna“ (Foto: A. D'Elia)
Projektas „Žalčio karūna“ (Foto: A. D’Elia)

Mūsų 5–6 klasių mokiniai per lietuvių kalbos pamokas vykdė projektą „Žalčio karūna“. Mažieji gimnazistai dirbo individualiai ir grupėse. Jie skaitė ir analizavo lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“ bei to paties pavadinimo S. Nėries poemą. Pasirinktą šio eiliuoto kūrinio ištrauką mokėsi mintinai, piešė iliustracijas.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta D`Elia pasakojo apie žalčio gyvenimo ciklą, šio roplio vaizdavimą lietuvių liaudies mitologijoje bei mene. Mokiniai taip pat kalbėjo ir apie aplinkosaugą, juk lietuvis ir gamta – du neatsiejami dalykai.

Projekto pabaigą vainikavo dalyvavimas Dzūkijos nacionalinio parko paskelbtame konkurse „Apie Žaltį“. Gimnazistai konkursui pateikė savo sukurtą pasaką „Žalčio karūnos galia“ ir jos iliustracijas. Nugalėtojai bus paskelbti vasario mėnesio pabaigoje.

A.D.

Dėkojame visiems dalyvavusiems konkurse. Darbų gavome daug, po truputį juos sukelsime čia, kad visi mūsų sekėjai…

Gepostet von Dzūkijos Nacionalinis Parkas – Dzukija National Park am Sonntag, 23. Dezember 2018
Projektas „Žalčio karūna“ (Foto: A. D'Elia)
Projektas „Žalčio karūna“ (Foto: A. D’Elia)
Sekite mus/folgen Sie uns: