Minime Vietovardžių metus

Minime Vietovardžių metus (Foto: A. D'Elia)
Minime Vietovardžių metus (Foto: A. D’Elia)

Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius yra paskelbęs Vietovardžių metais. Mūsų gimnazijos 5–8 klasių mokiniai vykdė projektą „Kur mano šaknys?“, skirtą šiems metams ir Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Vasario mėnesio pabaigoje vyko projekto, kurį inicijavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta D`Elia, rezultatų pristatymas. Gimnazistai savarankiškai ieškojo savo šaknų, paruošė ir pristatė plakatus, kuriuose puikavosi genealoginiai medžiai. Giminės medžių šakos bujojo ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Vienas mokinys labai nustebo sužinojęs apie savo bajoriškas šaknis.

Gimnazistai ieškojo medžiagos apie vietovardžių kilmę, legendų apie miestų ir miestelių atsiradimą. Deja, ne visų vietų vardų reikšmes pavyko išsiaiškinti. Tuomet mokiniai, pasitelkę fantaziją, bandė atspėti, ką gi byloja skambūs vietų pavadinimai.

Šis projektas padėjo gimnazistams geriau pažinti save, užmegzti dar stipresnį ryšį su protėvių žeme ir pajusti lietuvių kalbos išskirtinumą. Be to, patys mažiausieji įtvirtino žinias apie tikrinius ir bendrinius daiktavardžius.

A.D.

Minime Vietovardžių metus (Foto: A. D'Elia)
Minime Vietovardžių metus (Foto: A. D’Elia)
Minime Vietovardžių metus (Foto: A. D'Elia)
Minime Vietovardžių metus (Foto: A. D’Elia)
Sekite mus/folgen Sie uns: