Nacionalinis diktantas – ne tik kalbos žinių patikrinimas

Nacionalinis diktantas – ne tik kalbos žinių patikrinimas (Foto: D. Šulcas)
Nacionalinis diktantas – ne tik kalbos žinių patikrinimas (Foto: D. Šulcas)

Kovo 10 d. lietuvių kalbos mylėtojai – gimnazijos mokiniai, Kuratorijos atstovai, lietuviai iš Hiutenfeldo, jo apylinkių ir tolimesnių Vokietijos miestų – rašė Nacionalinį diktantą (koordinatorė Asta D`Elia). Taip buvo pratęstas mūsų gimnazijos renginių, skirtų Lietuvių kalbos dienoms, ciklas.
Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir mokinių raštingumą skatinantis konkursas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – skatinti žmones didžiuotis archajiška lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Giliau pamąsčius, Nacionalinio diktanto rašymas – ne tik rašybos ir skyrybos žinių patikrinimas.

Vėliau visi norintieji galėjo su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta D`Elia apžiūrėti gimnazijos erdves ir Renhofo pilį. Labai džiaugiamės, kad stipraus vėjo nepabūgo ir atvyko jau seniai Vokietijoje gyvenantys lietuviai, kurie dar niekada nebuvo lankęsi Vasario 16-osios gimnazijoje!

A.D.

Nacionalinis diktantas – ne tik kalbos žinių patikrinimas (Foto: D. Šulcas)
Nacionalinis diktantas – ne tik kalbos žinių patikrinimas (Foto: D. Šulcas)
Nacionalinis diktantas – ne tik kalbos žinių patikrinimas (Foto: D. Šulcas)
Nacionalinis diktantas – ne tik kalbos žinių patikrinimas (Foto: D. Šulcas)