Susitikimas su alpinistu Vladu Vitkausku

Susitikimas su alpinistu Vladu Vitkausku (Foto: A. D'ELia)
Susitikimas su alpinistu Vladu Vitkausku (Foto: A. D’ELia)

Balandžio 1 d. 9–12 klasių mokiniai susitiko su alpinistu ir fotografu Vladu Vitkausku. Jis pirmasis iš Baltijos šalių atstovų įkopė į aukščiausią pasaulio viršukalnę – Everestą (Džomolungmą). Keliautojas džiaugėsi galimybe pamatyti „legendinę“ Vasario 16-osios gimnaziją ir pabendrauti su mokiniais.

Pasak alpinisto, jis aplankė „aukščiausius žemės užkampius“. Kiekvienoje gyvybei pavojingoje kelionėje V. Vitkauską lydėjo Lietuvos vėliava, kuri suplevėsavo ant visų žemynų aukščiausių viršukalnių. Be to, ten keliautojas užkasė ir po keletą Baltijos jūros gintarėlių. Alpinisto žodžiais tariant, nereikia stengtis nugalėti kalnus, tačiau kiekvienam žygiui būtina atsakingai pasiruošti ir kūnu, ir dvasia, o vėliau – prisitaikyti prie aplinkybių.

V. Vitkauskas dalijosi savo gyvenimiška patirtimi, rodė nuotraukas ir filmus, kalbėjo apie šių dienų komercinį alpinizmą, uždavinėjo gimnazistams klausimus. Tikriausiai ne vieną nustebino žymaus alpinisto prisipažinimas, kad Medvėgalio viršūnėje jis jaučiasi geriausiai.

A.D.

Susitikimas su alpinistu Vladu Vitkausku (Foto: A. D'ELia)
Susitikimas su alpinistu Vladu Vitkausku (Foto: A. D’ELia)
Sekite mus/folgen Sie uns: