Karantinas – ir pozityvių iššūkių metas

Karantinas – ir pozityvių iššūkių metas (Foto: A. D'Elia)
Karantinas – ir pozityvių iššūkių metas (Foto: A. D’Elia)

Gegužės 7 d. kasmet minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šia proga Lietuvių kalbos draugija jau trečią kartą organizavo virtualią lietuvių kalbos viktoriną. Viktorinos dalyviams teko atsakyti į 25 nelengvus klausimus, parinktus iš įvairių kalbos sričių.

Bandant iš kelių pateiktų atsakymo variantų rasti vieną teisingą, pagilintą lietuvių kalbos kursą lankantiems 12 klasės mokiniams teko gerokai palaužyti galvas.

Be to, dvyliktokai, jau antrą savaitę einantys į mokyklą, dalyvavo ir LRT paskelbtame diktanto iššūkyje. Gimnazistus pasitikrinti savo žinias paskatino lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta D`Elia.

Kiekvieną darbo dieną internete yra skelbiami LRT laidų vedėjų įgarsinti diktantai, kurių tekstus sukūrė žinomi Lietuvos rašytojai. Ir Jūs (po vieną, su šeima ar su savo bičiuliais) galite drąsiai priimti šį iššūkį – užsiregistruoti, rašyti diktantą, o vakare pasižiūrėti, kaip Jums pavyko. Kai kurie galbūt apsidžiaugs savo vardą ir pavardę radę dienos laimėtojų sąraše, nes nugalėtojai renkami ne pagal klaidų skaičių.

Jei norite išbandyti savo jėgas, daugiau informacijos rasite čia: https://www.lrt.lt/tema/lrt-diktanto-issukis

AD