Gimnazijoje viešėjo LR Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis

Gegužės 7-9 dienomis Vasario 16-osios gimnazijoje lankėsi LR Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) kancleris Dainius Numgaudis, kuriam buvo pristatyta įvairiapusė, kupina nuotaikingų renginių viešnagės programa.

Penktadienio pavakarėje į Gimnaziją atvykusį, mokykos direktorės dr. Bronės Narkevičienės ir Vokietijos lietuvių bendruomenės pirmininko Antano Šiugždinio lydimą kanclerį pasitiko gimnazijos Kuratorijos pirmininkas R. Čuplinskas, direktorės pavaduotoja I. Grevienė, gimnazijos darbuotojai, mokiniai bei bendruomenės nariai. Tautiniais kostiumais pasipuošę gimnazistai sudarė tautinių juostų „koridorių“, o gimnazijos orkestras svečią sutiko nuotaikingu sutiktuvių maršu. Rennhofo pilies iškilmių salėje D. Numgaudis susitiko ir prie kavos puodelio pabendravo su gimnazijos mokytojais, darbuotojais, mokiniais, vadovybe bei Vokietijos lietuvių bendruomenės atstovais. Sveikinimo žodį tarė R. Čuplinskas ir A. Šiugždinis. Dainius Numgaudis buvo maloniai nustebintas iškilmingo priėmimo bei sakė stengsiąsis padėti Vasario 16-osios gimnazijai ne tik kaip ŠMM kancleris, bet ir kaip buvęs mokytojas bei direktorius.

Po susitikimo kancleris apsilankė Rennhofo pilyje įsikūrusiame Lietuvių kultūros institute ir bendruomenės archyve, lietuviškoje koplyčioje, bibliotekoje bei Europos lietuvių kultūros centre. Lydimas mokinių svečias apžiūrėjo Gimnazijos bendrabutį, mokyklos pastatus. Direktorės kabinete kancleris pasirašė gimnazijos svečių knygoje, kurioje puikuojasi net 334 gimnaziją aplankiusių garbingų svečių įrašai!

Penktadienio vakarą kancleris pasveikino berniukų bendrabutyje vykusio tradicinio „Talentų vakaro“ dalyvius, o vakare aplankė vaizdingą netoliese esančio Heppenheimo miestelio senamiestį.

Šeštadienį D. Numgaudis dalyvavo metiniame Gimnazijos Kuratorijos posėdyje. Kuratorijoje, aukščiausioje Vasario 16-osios gimnazijos valdymo institucijoje, lig šiol buvo vienas Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie LRV atstovas. Kadangi nuo 2010 m. užsienyje esančių lietuviškų bendrojo lavinimo mokyklų kuravimą perėmė ŠMM, ministro G. Steponavičiaus skyrimu D. Numgaudis buvo priimtas kaip naujas Kuratorijos narys.

Po pietų svečias dalyvavo Gimnazijos dailės mokytojos Jūratės Baturos-Lemkės parodos atidaryme Rennhofo pilyje bei Vokietijos lietuvių bendrumenės Romuvos apylinkės organizuotame Motinos dienos minėjime, kuriame nuotaikingą akustinį koncertą atliko iš Airijos atvykęs Darius Mileris Nojus. Po sekmadieninės ekskursijos po istorinį Heidelbergo senamiestį, kupinas pirmojo vizito Gimnazijoje įspūdžių kancleris išvyko į Lietuvą.