Akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“

Akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“ (Foto: M. D. Schmidt)
Akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“ (Foto: M. D. Schmidt)

Birželio 14 d., Gedulo ir vilties dieną, buvo minimos 79-osios trėmimų pradžios metinės. Tądien buvo skaitomi tremtinių ir politinių kalinių vardai, pavardės ir jų likimai. Gyvieji ir virtualūs skaitymai truko parą ir buvo tiesiogiai transliuojami. Prie virtualių skaitymų prisijungė daugiau nei 200 lietuvių iš viso pasaulio.

21 val. prie akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“ prisidėjo ir Vasario 16-osios gimnazijos atstovai. Apie 300 pavardžių perskaitė Smiltė Lekavičiūtė (11 kl.), Aleksandras Kučys (8 kl.), bendrabučio auklėtoja ir bibliotekos vedėja Raimunda Jankūnienė bei mokytoja Marytė Dambriūnaitė-Šmitienė. Už techniką atsakingas buvo mokytojas Robertas Lendraitis. Iš savo namų prie skaitymų prisijungė Justinas Gečas (11 kl.).
Ačiū akcijos organizatoriams – projektui „Misija Sibiras“.

MD-S