Susitikimas su prof. Liudu Mažyliu

Susitikimas su prof. Liudu Mažyliu (Foto: R. Lendraitis)
Susitikimas su prof. Liudu Mažyliu (Foto: R. Lendraitis)

Vasario 18 d. mūsų gimnazijoje lankėsi garbingas svečias – Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, chemijos mokslų daktaras ir Europos Parlamento narys Liudas Mažylis. Jis 2017 metais Berlyne, Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve, rado 1918 metų Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą lietuvių ir vokiečių kalbomis.
Bendrabučio salėje svečią nuoširdžiai pasveikino gimnazijos vadovė Rasa Weiß. Prof. Liudas Mažylis ten susitiko su 9–13 klasių mokiniais ir mokytojais. Susitikimai vyko lietuvių ir anglų kalbomis.
L. Mažylis trumpai aptarė istorinius faktus, o vėliau papasakojo, kaip aplanke keistu pavadinimu „Baltijos provincijų ateitis“ netikėtai rado Lietuvai ypač svarbų dokumentą. Profesorius pabrėžė, kad vasario 16 diena – svarbiausia data kalendoriuje, nes tada buvo įkūnyta tautos laisvė ir prieš 104 metus sukurta moderni valstybė.
Be to, svečias pateikė įdomių faktų apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus, kalbėjo apie asmenines patirtis, noriai atsakinėjo į mokinių klausimus. Buvo įdomu sužinoti, kad buvęs VLB pirmininkas dipl. inž. Pranas Zundė, kadaise pasirašęs Romuvos sodybos pirkimo sutartį, yra signataro Kazimiero Bizausko žentas.
Direktorė Rasa Weiß išlydėdama svečią įteikė dovanėles, kurios jam primins Vokietijos Vasario 16-osios gimnaziją, o prof. Liudas Mažylis gimnazijos bibliotekai padovanojo savo leidinį su autografu.

AD

Susitikimas su prof. Liudu Mažyliu (Foto: A. D'Elia)
Susitikimas su prof. Liudu Mažyliu (Foto: A. D’Elia)
Susitikimas su prof. Liudu Mažyliu (Foto: A. D'Elia)
Susitikimas su prof. Liudu Mažyliu (Foto: A. D’Elia)
Susitikimas su prof. Liudu Mažyliu (Foto: A. D'Elia)
Susitikimas su prof. Liudu Mažyliu (Foto: A. D’Elia)
Susitikimas su prof. Liudu Mažyliu (Foto: R. Lendraitis)
Susitikimas su prof. Liudu Mažyliu (Foto: R. Lendraitis)