Susitikimas su menininke Elvyra Katalina Kriaučiūnaite

Susitikimas su menininke Elvyra Katalina Kriaučiūnaite (Foto: A. D'Elia)
Susitikimas su menininke Elvyra Katalina Kriaučiūnaite (Foto: A. D’Elia)

Kovo 10 d. Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė, grafikė, tapytoja ir autorinio rankų darbo popieriaus objektų kūrėja, susitiko su 9–10 klasių mokiniais. Savo mamą atlydėjo ir gražiausius žodžius jai skyrė Lietuvos garbės konsulė Frankfurte Gabrielė Gylytė-Hein. Viešnias mokiniams pristatė gimnazijos direktorė Rasa Weiß.
Menininkė, gavusi daugybę apdovanojimų, rodė filmuotą medžiagą ir aiškino, kaip gaminamas popierius, pasakojo, kaip prieš dvidešimt metų pati ėmėsi šio nelengvo darbo. Gimnazistai stebėjosi rankų darbo popieriumi, kurio sudėtinėmis dalimis yra tapę meldai, šiaudai, kanapės, jūržolės, dilgėlės ir t.t. Rankose jie vartė bijūnais ir bugavilijomis nuspalvintus, rugiagėlių ir rožių lapeliais išmargintus lakštus.
E. K. Kriaučiūnaitė parodė keletą savo kūrinių, pagamintų iš rankų darbo popieriaus. Mokiniai susižavėję vartė albumą ir grožėjosi menininkės sukurtomis įvairiaspalvėmis vėduoklėmis. E. K. Kriaučiūnaitė noriai atsakinėjo į gimnazistų klausimus. Be to, kiekvienas susitikimo dalyvis galėjo išsirinkti ir pasilikti prisiminimui rankų darbo popieriaus, nes, pasak meno kūrėjos, tik dalindamasis žmogus tampa laimingas.
Nuoširdžiai dėkojame už įdomų susitikimą!
AD

Susitikimas su menininke Elvyra Katalina Kriaučiūnaite (Foto: A. D'Elia)
Susitikimas su menininke Elvyra Katalina Kriaučiūnaite (Foto: A. D’Elia)
Susitikimas su menininke Elvyra Katalina Kriaučiūnaite (Foto: A. D'Elia)
Susitikimas su menininke Elvyra Katalina Kriaučiūnaite (Foto: A. D’Elia)
Susitikimas su menininke Elvyra Katalina Kriaučiūnaite (Foto: A. D'Elia)
Susitikimas su menininke Elvyra Katalina Kriaučiūnaite (Foto: A. D’Elia)