Europos dienos Niurnberge

Europos dienos Niurnberge (Foto: A. Ručienė)
Europos dienos Niurnberge (Foto: A. Ručienė)

Gegužės 21 d. Niurnbergo mieste vyko Europos dienos. Pėsčiųjų zonoje ir aplink Lorenz bažnyčią buvo įsikūrę įvairių šalių bendruomenių paviljonai su informaciniais stendais apie Europos Sąjungą ir atstovaujamą šalį simbolizuojančia atributika, žaidimais, konkursais. Miesto centre pastatytoje scenoje pasirodė įvairių šalių atstovai.
Niurnbergo lietuvių bendruomenė šventėje pakvietė dalyvauti Vasario 16-osios gimnazijos šokėjus ir muzikantus (vadovai Audronė Ručienė ir Gintaras Ručys). Gimnazistų poros linksmai sukosi ne tik ant scenos, bet ir prie scenos šokdino žiūrovus. Šokius paįvairino dešimtokės Ievos skambiu balsu atliekamos liaudies dainos. Besisukančioms poroms smuiku griežė Emilė Ieva. Gimnazistai susilaukė šiltų aplodismentų.
Po koncerto, direktorės Rasos Weiss lydimi, gerai nusiteikę mokiniai nukeliavo prie netoliese įsikūrusios Niurnbergo lietuvių bendruomenės palapinės. Ten jie buvo šiltai sutikti, pagirdyti gaiviu vandeniu, pavaišinti namuose keptu įspūdingo grožio ir skonio tortu ir apdovanoti suvenyrais. Kartu su Niurnbergo lietuviais gimnazistai užtraukė lietuvišką dainą, sušoko linksmąją „Grečinikę“ ir „Kepė boba blynus“. Pavakare mokiniai turėjo galimybę pasivaikščioti ir pajusti miesto dvasią.
Kitą dieną gimnazijos direktorė suorganizavo ekskursiją, kurią vedė Niurnbergo lietuvių bendruomenės narė Elena Vitalienė-Track. Jos lydima, grupė sužinojo daug įdomių istorijų apie šį gražų miestą. Į namus visi išvyko puikiai nusiteikę ir tikėdamiesi kada nors grįžti į Niurnbergą.

AR