Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022

Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022 (Foto: A. Geibel)
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022 (Foto: A. Geibel)

Rugsėjo 29-osios vakarą Renhofo pilies salėje vyko renginys, skirtas Vokietijos vienybės dienai paminėti. Svečius, užpildžiusius salę iki paskutinės kėdės, pirmoji pasveikino direktorė Rasa Weiß. Mokyklos vadovė džiaugėsi, kad po dvejų metų pertraukos vėl galima švęsti kartu.
Lampertheimo miesto savivaldybei atstovavo magistrato narys Gottlieb Ohl. Savo kalboje jis pabrėžė asmeninį ryšį su Vasario 16-osios gimnazija (čia mokėsi jo dukra) ir dalijosi prisiminimais apie lemtingą 1989 metų dieną, kai pagaliau griuvo Berlyno siena. Bergštrasės apskrities viršininko pavaduotojas Heinz Klee, tardamas sveikinimo žodžius, gimnaziją vadino sąmoningumo ir bendrystės švyturiu.
Vienuoliktos klasės mokiniai priminė įvykius, lėmusius Berlyno sienos, padalijusios Vokietijos sostinę į dvi dalis ir tapusios Šaltojo karo simboliu, statymą ir griūtį. Vienuoliktokai kalbėjo apie Ukrainoje vykstantį karą, pasmerkė diktatūrą ir abejingumą. Gimnazistus ruošė istorijos mokytoja Monika Bischoff.
Būrys penktokų atliko nuotaikingą savo kūrybos kompoziciją apie džiaugsmą. Penktos ir šeštos klasių mokinių instrumentinis ansamblis klausytojus džiugino kūriniu „Mes esame tauta“, solo dainavo šeštokas Gabrielius, saksofonu kartu grojo dviejų mokinių tėvelis. Šventinio vakaro metu savo skambiu balsu salę užpildė vienuoliktokė Ieva, jai akomponavo devintokės Milda ir Leticija. Už renginio muzikinę programą atsakingas buvo muzikos mokytojas Gintaras Ručys, už techniką –informatikos mokytojas Robertas Lendraitis. Minėjimą organizavo vyresniųjų klasių vadovė dr. Gabriele Hoffmann.
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimą savo dainomis praturtino Hiutenfeldo moterų ir mišrus choras „Purple Voices“ (vadovas Marc Bugert) bei jaunimo choras „Young Voices“ (vadovas Ronald Ehret). Per pertrauką ir po renginio svečiai mielai vaišinosi tryliktokų siūlomais užkandžiais, pyragais ir gaiviaisiais gėrimais.

AGe

Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022 (Foto: A. Geibel)
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022 (Foto: A. Geibel)
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022 (Foto: A. Geibel)
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022 (Foto: A. Geibel)
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022 (Foto: A. Geibel)
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022 (Foto: A. Geibel)
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022 (Foto: A. Geibel)
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022 (Foto: A. Geibel)
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022 (Foto: A. Geibel)
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022 (Foto: A. Geibel)
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022 (Foto: A. Geibel)
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas 2022 (Foto: A. Geibel)