Vasario 16-osios mokiniai Frankfurte atstovavo Lietuvą!

Jau trisdešimt metų iš eilės vykstančioje didžiausioje Frankfurto prie Maino miesto gatvės šventėje „Schweizer Strassenfest“, kurioje kasmet įvairiapusiškai pristatoma viena pasaulio šalis, 2010 m. birželio 19 d. buvo pristatyta Lietuva. Šventėje iki šiol buvo atstovaujama Pietų Amerika, Australija, Vakarų bei centrinė Europa. Lietuva – pirmoji Rytų Europos šalis, patekusi į šios prestižinės šventės valstybės-viešnios sąrašą. Lietuvos pristatymą organizavo ir koordinavo Vokietijoje įsikūręs Europos lietuvių kultūros centras (ELKC). Reprezentacija buvo finansuojama Vokietijos privačių verslininkų ir verslo įstaigų skirtomis lėšomis.

Po iškilmingos tautiniais drabužiais pasipuošusių Vasario 16-osios gimnazijos mokinių bei šventės organizatorių eisenos, šventę oficialiai atidarė jos globėjas, LR ambasadorius Vokietijoje Mindaugas Butkus. Bene kilometro ilgio Schweizer gatvė mirgėjo Lietuvos trispalvės spalvų balionais. Pagrindinėje šventės scenoje, Schweizer aikštėje, žiūrovams buvo pristatyta penkių valandų nuotaikinga, aukšto lygio lietuviška meninė programa, kurią atliko Vasario 16-osios gimnazijos mokinių ansamblis bei liaudies šokių grupė, folkroko grupė iš Lietuvos „Kitava“, Artūro Noviko vadovaujamas vokalinis ansamblis „Jazz island“ bei Vokietijoje gyvenanti lietuvė dainininkė Danaja. Atskiruose stenduose Lietuvą pristatė turizmo, meno, tautodailės bei gastronomijos atstovai. Svečiai domėjosi kelionių į Lietuvą bei poilsiavimo galimybėmis, galėjo įsigyti molinių rankdarbių, suvenyrų, gintarinių papuošalų ir lininių drabužių, paragauti tradicinės lietuviškos virtuvės patiekalų. Tris savaites prieš šventę, dviejuose Frankfurto miesto Sachsenhauseno rajono bankuose buvo atidarytos Vokietijoje gyvenančių lietuvių menininkių Jūratės Jablonskytės, Izoldos Zacharias ir Jurgitos Nowak darbų parodos.

Pagrindiniuose Frankfurto miesto dienraščiuose prieš renginį pasirodė gausybė informacijos apie Lietuvą ir užsienyje gyvenančius lietuvius, per radiją vokiečiai kone kasdien buvo kviečiami apsilankyti šioje šventėje, o reklaminiai šventės plakatai su šūkiu „Willkommen Litauen! Europa gemeinsam feiern“ (vok. „Sveika, Lietuva! Drauge šveskime Europą“), ant kurių puikuojasi Vasario 16-osios gimnazijos mokinės tautiniais kostiumais, buvo plačiai iškabinti visame Frankfurto mieste. Keletą savaičių prieš renginį vykusioje spaudos konferencijoje žiniasklaidos atstovams buvo išdalintas specialiai paruoštas trisdešimties puslapių renginio leidinys, išsamiai pristatantis Lietuvą. „Pristatyti Lietuvą užsienyje ir formuoti teigiamą ir patrauklų jos įvaizdį – viena prioritetinių ELKC veiklos sričių, todėl labai džiaugiamės pavykusiu renginiu, Vokietijos susidomėjimu Lietuva, dosniu jos pristatymo rėmimu,“ sakė ELKC direktorius Rimas Čuplinskas.

Frankfurte prie Maino esanti Schweizer gatvė – viena charakteringiausių ir prestižiškiausių miesto gatvių. Čia įsikūrusios individualios smulkiojo verslo parduotuvėlės, kavinės, restoranai, kitos verso įstaigos. Kartą metuose vykstanti šventė, kurią rengia į susivienijimą susibūrę šioje gatvėje dirbantys verslininkai, siekia miesto gyventojus ir svečius kasmet kuo įvairiapusiškiau susipažinti su vis kita pasaulio šalimi, paskatinti domėtis jos kultūra, menu, pasivaišinti tradiciniais patiekalais.

Šventėje dalyvavo aukšti Frankfurto miesto kultūros, verslo ir politikos atstovai, apsilankė daugiau kaip 100 000 žiūrovų.