Kelionė į Liudvigsburgą

Kelionė į Liudvigsburgą (Foto: A. D'Elia)
Kelionė į Liudvigsburgą (Foto: A. D’Elia)

Kovo 6 d. Europos Sąjungos projekto-konkurso „Mėgaukitės prie stalo pilyse ir soduose“ nugalėtojų ir jų klasių laukė vertinga dovana – kelionė į Liudvigsburgą.

Dešimtokai ir vienuoliktokai (Justinas Gečas, Smiltė Lekavičiūtė, Emilis Sadrejevas ir Domas Sirbikė) sukūrė trumpą filmą apie Lietuvos istorinę gastronomiją. Jie pristatė Trakų pilį, lietuviškai pasakojo apie karaimus ir iš svetur atkeliavusius kibinus, tapusius neatsiejama mūsų gimtinės gastronomijos dalimi. Šis filmas iškovojo garbingą trečiąją vietą Europos Sąjungos projekte-konkurse. Gimnazistus konsultavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta D`Elia.

Laimėtojai su savo klasėmis lankėsi Liudvigsburgo rezidencijos rūmuose esančiame mados muziejuje. Mokiniai turėjo progą ne tik išgirsti apie prabangią baroko ir jį pakeitusio klasicizmo epochų madą, bet ir patys pasimatuoti atsukančius laiką atgal apdarus.

A.D.