Paukščių sutiktuvės

Paukščių sutiktuvės (Foto: D. Kriščiūnienė, M. D. Schmidt)
Paukščių sutiktuvės (Foto: D. Kriščiūnienė, M. D. Schmidt)

Kovo 23 dieną į Vasario 16-osios gimnazijos šeštadieninę mokyklą iš Lietuvos atvyko ornitologas profesorius Salemonas Paltanavičius, Prienų rajono lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtojos Regina Jankauskienė ir Loreta Bendinskienė, lydimi Vokietijos lietuvių bendruomenės „Romuvos“ apylinkės valdybos narių ir Kaselio lietuvių bendruomenės pirmininko Rimanto Dailidonio.

Profesorius S. Paltanavičius vaikams pasakojo apie paukščių keliones, gyvenimo būdą, mokė, kaip pasitikti grįžtančius sparnuočius. Vaikai ne tik klausė pasakojimo, bet noriai atsakinėjo į klausimus. Patys aktyviausi buvo apdovanoti knygomis apie paukščius. Mokytojos Aušra Lorenz ir Dalė Kriščiūnienė pakvietė visus į kūrybines dirbtuves. Su dideliu entuziazmu ir užsidegimu mažieji papuošė inkilėlius paukšteliams ir kartu su ornitologu ieškojo pažymėtų medžių inkilams kelti. Susižavėję vaikai stebėjo, kaip 23 papuošti paukščių nameliai profesoriaus, valdybos narių ir tėvelių rankomis buvo iškelti šimtamečiuose medžiuose.

Mūsų svečiai iš Lietuvos atvežė stiprybės ir vienybės simbolį – ąžuolą. Šventės dalyviai jį draugiškai pasodino, jausdami Tėvynės dvasią, dainuodami lietuviškas dainas, linkėdami, kad medis augtų ir vienytų viso pasaulio lietuvius. Vasario 16-osios šeštadieninės mokyklos vaikučiai dėkoja direktorės pavaduotojai Irenai Sattler, delegacijai iš Lietuvos, VLB „Romuvos“ apylinkės valdybos nariams ir visiems, nuoširdžiai prisidėjusiems prie inkilų kėlimo šventės.

D.K.

Paukščių sutiktuvės (Foto: D. Kriščiūnienė, M. D. Schmidt)
Paukščių sutiktuvės (Foto: D. Kriščiūnienė, M. D. Schmidt)
Sekite mus/folgen Sie uns: