Filmo „Mulai“ peržiūra ir diskusija

Filmo „Mulai“ peržiūra ir diskusija (Foto: dr. V. Grigutis)
Filmo „Mulai“ peržiūra ir diskusija (Foto: dr. V. Grigutis)

Lapkričio 1 d. gimnazijos kapelionas dr. Virginijus Grigutis 9–13 klasių mokinius pakvietė į dokumentinio filmo „Mulai“ peržiūrą ir diskusiją. Šis renginys buvo skirtas Lietuvos Šventųjų koplyčios pašventinimo trisdešimtmečiui paminėti.

Filmas pasakoja apie trijų narkotikus gabenusių žmonių likimą. Visi jie už norą gauti „lengvų ir greitų“ pinigų ir patiklumą sumoka didelę kainą – atsiduria Limos (Peru) kalėjimuose. Svarbus vaidmuo tenka prelatui Edmundui Putrimui, lankančiam ir globojančiam Pietų Amerikos kalėjimuose atsidūrusius lietuvius.

Martyno Starkaus filme vienas kadras keičia kitą: čia matome laisvėje verdantį gyvenimą, čia vėl išvystame žmones, atsidūrusius už grotų ar gyvenimo akligatvyje. Vietoj muzikos tiksintis laikrodis primena beprasmiškai iššvaistytą laiką ir prarastus gražiausius gyvenimo metus. Tikri įvykiai, nesuvaidintos emocijos tiek mokinius, tiek juos lydėjusias mokytojas tiesiog prikaustė prie ekrano.

Diskusijoje, kurią moderavo kapelionas dr. V. Grigutis, buvo kalbama, kaip atpažinti grėsmes, kas atsitinka po to, kai „parduodi“ save ir tampi kažkieno marionete, į ką derėtų kreiptis atsitikus nelaimei ar kilus įtarimų, kokios vertybės turėtų būti svarbios. Gimnazistai turėjo unikalią galimybę atsakymus į visus kilusius klausimus išgirsti iš paties prelato E. Putrimo lūpų.

AD

Filmo „Mulai“ peržiūra ir diskusija (Foto: dr. V. Grigutis)
Filmo „Mulai“ peržiūra ir diskusija (Foto: dr. V. Grigutis)
Filmo „Mulai“ peržiūra ir diskusija (Foto: dr. V. Grigutis)
Filmo „Mulai“ peržiūra ir diskusija (Foto: dr. V. Grigutis)
Filmo „Mulai“ peržiūra ir diskusija (Foto: dr. V. Grigutis)
Filmo „Mulai“ peržiūra ir diskusija (Foto: dr. V. Grigutis)