Suprask ir interpretuok filmus – kūrybinės dirbtuvės su ekspertais iš Vokietijos filmų instituto

Filme interpretieren und verstehen – Workshop mit Experten vom deutschen Filminstitut (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Suprask ir interpretuok filmus – kūrybinės dirbtuvės su ekspertais iš Vokietijos filmų instituto (Foto: Dr. G. Hoffmann)

Vasario 3 d. mūsų gimnazijos 12 klasės vokiečių kalbos sustiprinto kurso mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Joms vadovavo Vokietijos filmų instituto atstovas dr. Carsten Siehl, o kūrybines dirbtuves mokyklų kino savaičių proga surengė kurso mokytoja dr. Gabriele Hoffmann.

Kino istorijos apžvalga prasidėjo pirmaisiais tyliaisiais filmais ir baigėsi dabartiniu kinu, toliau buvo kalbama apie kitus filmo žanrus. Buvo pateiktos pasakojimo strategijos ir metodai, kaip lengviau pasiekti ir paveikti žiūrovą. Taip pat buvo lyginamos dviejų filmų pagal tą pačią dramą „Voicekas“ versijos. Šis kūrinys yra itin svarbus, kadangi įeina į pasiruošimo brandos egzaminams programą ir yra privalomas nagrinėti kūrinys Vokietijos Heseno žemėje.

IV

Filme interpretieren und verstehen – Workshop mit Experten vom deutschen Filminstitut (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Suprask ir interpretuok filmus – kūrybinės dirbtuvės su ekspertais iš Vokietijos filmų instituto (Foto: Dr. G. Hoffmann)