Alkoholio prevencija

Gruodžio 7 d. 9–13 klasių gimnazistams buvo organizuotas susitikimas su prevenciją įvairiose Vokietijos mokyklose vykdančia organizacija „Gyvenimo kelias“. Seminaro moderatorė šį kartą kalbėjo apie alkoholio poveikį žmogaus organizmui ir elgsenai.

Gruodžio 7 d. 9–13 klasių gimnazistams buvo organizuotas susitikimas su prevenciją įvairiose Vokietijos mokyklose vykdančia organizacija „Gyvenimo kelias“. Seminaro moderatorė šį kartą kalbėjo apie alkoholio poveikį žmogaus organizmui ir elgsenai.

Gimnazistams buvo paaiškinta apie toksines medžiagas, esančias alkoholiniuose gėrimuose, bei kaip jos lėtai progresuodamos veikia žmogaus sąmonę pagal kūno masės indeksą. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas transporto priemonių valdymui, kai vairuotojas yra apsvaigęs. Lektorė pabrėžė tai, kad iš pradžių alkoholis apgauna smegenis, sumažina jautrumą šalčiui, vairuojant išgėrus net nedidelį kiekį alkoholio, pailgėja reakcijos laikas. Dar blogiau žmogaus organizmui yra alkoholio, cigarečių, narkotinių medžiagų, įvairių vaistų ir nepakankamos mitybos derinys – jis kenkia smegenų veiklai ir yra ankstyvos mirties garantas.

Po teorinės dalies mokiniai išbandė specialius akinius, su kuriais galėjo patirti, kaip jaučiasi alkoholio vartojęs žmogus. Pastarieji akiniai parodė, kaip svaiginamosios medžiagos veikia savęs suvokimą aplinkoje, reakcijos greitį ir judesių koordinaciją.

Sekite mus/folgen Sie uns: