„Jaunimo rinkimai 2018“

Politik mitgestalten – wählen gehen - Juniorwahlen Hessen 2018 (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Jaunimo rinkimai 2018“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Spalio 22 d., artėjant rinkimams į Heseno žemės parlamentą (Landtagą), mūsų gimnazijoje buvo surengtas mokomasis simuliacinis žaidimas „Jaunimo rinkimai 2018“. Jį organizavo politikos ir ekonomikos mokytoja dr. Gabriele Hoffmann. Mokomojo simuliacinio žaidimo tikslas – jauniems žmonėms formuoti įprotį dalyvauti rinkimuose ir ugdyti mokinių gebėjimą balsuojant argumentuotai priimti sprendimus.

Jaunimo rinkimuose galėjo dalyvauti visi norintys 9–13 klasių mokiniai, nepaisant amžiaus ir tautybės. Rinkimų komisiją sudarė sustiprinto politikos ir ekonomikos kurso dvyliktokai bei tryliktokai: Kamilė Maciulevičiūtė, Philip Karb, Thevin Sriratanakoul, Maximilian Meinhold, Leonie Süss, Fabian Kilian, Marius Kamuff ir Kai Knorr. Komisijos nariai du kartus perskaičiavo balsus ir Vasario 16-osios gimnazijos Jaunimo rinkimų rezultatus užregistravo Berlyne.

Nuo spalio 28 d. tiek Heseno žemės parlamento rinkimų, tiek Jaunimo rinkimuose dalyvavusių mokyklų balsavimo rezultatai bus skelbiami internetiniame puslapyje https://www.juniorwahl.de/landtagswahl-hessen-2018.html.

A.D.