Projekto „Misija Sibiras“ pristatymas

Projekto „Misija Sibiras“ pristatymas (Foto: M. D. Schmidt)
Projekto „Misija Sibiras“ pristatymas (Foto: M. D. Schmidt)
Spalio 24 d. Renhofo pilies salėje 10–12 klasių mokiniai susitiko su projekto „Misija Sibiras“ dalyviais. Spalio 23 d. vakare projektas buvo pristatytas Vasario 16-osios gimnazijos darbuotojams ir VLB nariams.
Asmenine patirtimi dalijosi 2018 metais Kazachstane Sovietų Sąjungos represijų aukų kapavietes tvarkęs Matas Toliušis ir Lukas Paltanavičius, 2016 m. dalyvavęs ekspedicijoje į Igarką. Susirinkusieji sužinojo apie atrankos procesą (anketų pildymą, bandomąjį žygį ir t.t.) bei nelengvą, bet įkvepiančią, dvasiškai pakylėjančią ir praturtinančią misiją.

„Misija Sibiras“ – tai nuo 2006 m. organizuojamos ekspedicijos į lietuvių trėmimų vietas. Pilietiškumo ir patriotiškumo projekto dalyviai tvarko apleistas kapines, stato pagal Lietuvos kryždirbystės tradicijas išdrožtus kryžius žuvusiesiems atminti. Po dvi savaites trunkančios misijos dalyviai keliauja į Lietuvos ir pasaulio bendruomenes, ten klausytojus supažindina su šia visuomenine iniciatyva, skatina domėtis gimtinės istorija.

A.D.

Projekto „Misija Sibiras“ pristatymas (Foto: M. D. Schmidt)
Projekto „Misija Sibiras“ pristatymas (Foto: M. D. Schmidt)