Piligriminė kelionė į Belgiją

Piligriminė kelionė į Belgiją (Foto: D. Kriščiūnienė, dr. V. Grigutis)
Piligriminė kelionė į Belgiją (Foto: D. Kriščiūnienė, dr. V. Grigutis)

Balandžio 4 d. grupelė Sutvirtinimo sakramentui besiruošiančių gimnazistų vyko į Belgiją pas Tiberiados bendruomenės vienuolius. Juos lydėjo gimnazijos kapelionas Virginijus Grigutis ir religijos mokytoja Dalė Kriščiūnienė.

Bendruomenėje gyvenome keturias dienas. Mus pasitiko prancūziškai sklindanti giesmė. Tyliai įėjome į bažnyčią, pasirodo, dar suspėjome į šv. Mišias. Brolis Vytautas mums vertėjavo pamokslo metu. Po vakarienės susitikome su broliais Vytautu ir Antanu, kurie mus supažindino su vienuolyno dienos tvarka, pravedė vakaro maldą. Dar valandėlę pasibuvę ir pagiedoję su broliais, ėjome ilsėtis.

Kiekvieną rytą visus pažadindavo tylus gitaros skambesys ir kvietimas maldai. Atėję į bažnyčią rasdavome brolius, giesme bešlovinančius Jėzų. Mes nedrąsiai įsiliedavome į maldą ir tapdavome gyva bažnyčia, kuri žino, kad Dievas su mumis.

Po pusryčių keliavome su broliais apžiūrėti ūkį ir pasiskirstyti darbų. Visiems linksma ir smagu purenti žemę, sodinti gėlytes, valyti tvartus, rinkti paukščių kiaušinius, šerti gyvulius bei atlikti kitus ūkio darbus. Broliai yra pasiskirstę, kas už kokius darbus atsakingas. Kas ruošia maistą? Kas tvarko virtuvę? Pasikeisdami ir mes padėjome broliams ruošti maistą, plauti indus ir tvarkyti virtuvę. Bedirbdami galėjome užduoti jiems klausimus, arčiau susipažinti. Laisvalaikiu broliai su mumis žaidė, giedojo, mokė, kaip atrasti Dievą savo gyvenime. Jie parodė, kaip reikia matyti paprastus dalykus ir jais džiaugtis.

Dienos, praleistos bendruomenėje, visiems labai patiko ir paliko šiltus prisiminimus. Atsisveikinant visų akyse matėsi džiaugsmo spindulėliai, šiluma, draugiškumas.

Tikybos mokytoja Dalė Kriščiūnienė

Sekite mus/folgen Sie uns: