Joninių papročių diena

Joninių papročių diena (Foto: A. Janulionienė, A. D'Elia)
Joninių papročių diena (Foto: A. Janulionienė, A. D’Elia)

Dėl koronaviruso pandemijos, sustingdžiusios visą pasaulį, ir mūsų gimnazijoje negalėjo vykti daugybė renginių. Visų pamėgta didžiulė Joninių šventė nebuvo švenčiama jau antrus metus. Šiais mokslo metais gimnazijos vadovybė sumanė suorganizuoti Joninių papročių dieną (koordinatorė direktorės pavaduotoja Irena Sattler).
Liepos 15 d. po senuoju ąžuolu susirinkusius mokytojus ir 5–9 klasių mokinius palaimino katalikų kunigas dr. Virginijus Grigutis ir evangelikų kunigas Thomas Hoeppner-Kopf. Direktorė Rasa Weiss pasveikino susirinkusiuosius ir pakvietė aplankyti šventės „stoteles“.
Lietuviškus simbolius, vadovaujami dailės mokytojos Ainos Janulionienės, gimnazistai piešė ant popieriaus ir ant akmenų. Vėliau akmenukus, tapusius talismanais, buvo galima pasiimti namo. Prie gimnazijos pastato vainikus su šventės dalyviais pynė bendrabučio auklėtoja Raimunda Jankūnienė ir religijos bei Lietuvos istorijos mokytoja Dalė Kriščiūnienė. Spalvingais vainikais savo galvas papuošė ne tik merginos, bet ir vaikinai.
Į lietuviškų šokių sūkurį gimnazistus įtraukė Lietuvos pažinimo mokytojai Inesa Grikšaitė-Lendraitienė ir Povilas Villuveit, akordeonu linksmai grojo muzikos mokytojas Gintaras Ručys. Kadangi kelias dienas trukęs lietus sutrukdė lietuviškus žaidimus žaisti lauke, bendrabučio vedėjas Edmundas Jankūnas ir sporto mokytojas Marcel Ruschau linksmybes perkėlė į bendrabučio patalpas.
Savo žinias apie Lietuvą mokiniai galėjo pasitikrinti lietuvių kalbos kabinete. Viktorinos klausimus paruošė Asta D`Elia, Inesa Grikšaitė-Lendraitienė ir Povilas Villuveit – Lietuvos pažinimo mokytojai. Trims kiekvienos klasės mokiniams, surinkusiems daugiausiai taškų, buvo įteiktos dovanėlės. Ne tik gimnazistai, bet ir juos lydėję mokytojai aktyviai dalyvavo siūlomose veiklose – piešė, šoko, pynė vainikus, žaidė ir įtemptai mąstė atsakinėdami į viktorinos klausimus.
Beveik visi vyresniųjų klasių gimnazistai buvo išvykę į Hamburgą, o likusieji kepė duoną su prancūzų kalbos mokytoja Brigitte Heidt. Pasibaigus šventei, ir mokiniai, ir mokytojai vaišinosi gimnazijos virėjų paruoštais gardumynais ir kepta duona.

AD