Draugystės tiltas 2021

Draugystės tiltas 2021 (Foto: P. Villuveit)
Draugystės tiltas 2021 (Foto: P. Villuveit)

Jau 15 metus skaičiuojantis lituanistinių mokyklų ir šeimų sąskrydis porai dienų kasmet sutraukia nemažą būrelį lietuvių, išsisklaidžiusių po visą Europą. Šiais metais rugpjūčio 27–29 d. “Draugystės tiltas” pakvietė visus į Italijos sostinę Romą.
Renginys vyko beveik pačiame miesto centre įsikūrusiuose svečių namuose “Villa Aurelia”.
Dalyvių laukė įvairiapusė programa. Ja, kaip ir visu sąskrydžiu, pasirūpino renginio organizatorė Elzė Di Meglio, vadovaujanti Romos lituanistinei mokyklėlei “Bitutė”.
Šiemet visų dalyvių laukė gintaro ir medžio raižinių dirbtuvės, kurias vedė Julija Paškevičiūtė, dirbanti Palangos gintaro muziejuje, bei tautodailininkė Adelė Bražėnaitė. O su tautodailininke Ramune Kraujaliene galima buvo pasimokyti tinklų nėrimo subtilybių.
Ansamblis “Ratilai” pakvietė mažuosius į etnokultūros ir folkloro pamoką su šokiais ir dainomis.
Kol jaunieji dalyviai smagiai leido laiką kūrybinėse veiklose, tėveliai dalyvavo virtualioje paskaitoje „Bilingualism in minority languages: a resource and an opportunity“ (Dvikalbystė šeimose, kuriose kalbama tautinių mažumų kalbomis: šaltiniai ir galimybės), kurią anglų kalba skaitė Edinburgo profesorė Antonella Soracė.
Po paskaitos Vasario 16-osios gimnazijos mokytojas Povilas Villuveit pristatė mūsų mokyklą – jos misiją ir išskirtinumą tarp kitų mokyklų. Po pristatymo, diskusijos metu, mokytojas atsakė į klausimus ir diskutavo su tėveliais.
Šeštadienį po pietų visi norintieji dalyvavo ekskursijoje autobusu po amžinąjį miestą.
Na, o po gardžios ir gausios itališkos vakarienės, laukė vakaro programa po atviru dangumi. Pirmąjį vakarą buvo rodomas Arvydo Baryso filmas “Gintaro kelias”, o šeštadienį po lietuvių tautinių rūbų pristatymo į šokį visus smagiai įsuko ansamblis “Ratilai”.
Sąskrydžio “Draugystės tiltas” kulminacija tapo šventos Mišios svečių namų koplytėlėje bei popiežiaus Pranciškaus palaiminimas Šv. Petro aikštėje Vatikane.
Tradiciškai “Draugystės tilto” vėliava perduodama kuriai nors kitai lietuvių bendruomenei. Kitąmet sąskrydis vyks Graikijos sostinėje Atėnuose.

PV