2021/2022 mokslo metų pradžios šventė

Das Fest zum Schulanfang 2021/2022 (Foto: P. Wohninsland)
Das Fest zum Schulanfang 2021/2022 (Foto: P. Wohninsland)

2021/2022 mokslo metai Vasario 16-osios gimnazijoje prasidėjo rugpjūčio 30 d. Renhofo pilies kieme mokinius, jų tėvelius, mokytojus ir svečius nuoširdžiai pasveikino direktorė Rasa Weiss. Skambant Lietuvos, Vokietijos ir Europos Sąjungos himnams, buvo iškilmingai pakeltos abiejų šalių valstybinės vėliavos, tarp jų suplazdėjo žydrai mėlyna ES vėliava.
Katalikų kunigas dr. Virginijus Grigutis ir evangelikų kunigas Thomas Hoeppner-Kopf susirinkusiuosius palaimino po atviru dangumi. Dvasininkai kalbėjo apie tai, kad ir gyvenimas, ir naujieji mokslo metai yra panašūs į kelionę laivu. Nežinomybė vilioja, bet kartu ir kelia nerimą. Po palaiminimo visi tylos minute pagerbė netikėtai į amžinybę iškeliavusią matematikos mokytoją Suzanne Stoehr.
Po to prie pagrindinio įėjimo į senąjį mokyklos pastatą šventės dalyvius sveikino garbingas svečias – Lietuvos Respublikos ambasadorius Vokietijoje Ramūnas Misiulis. Jis apie gimnaziją kalbėjo kaip apie ypatingą pasipriešinimo, patriotizmo ir nacionalinio identiteto išsaugojimo simbolį.
Direktorė Rasa Weiss supažindino su vadovių komanda – pavaduotoja Irena Sattler, jaunesniųjų klasių vadove Andrea Guenther ir vyresniųjų klasių vadove dr. Gabriele Hoffmann. Galiausiai buvo pristatyti ir aplodismentais sutikti penktokai bei nauji mokiniai. Visos klasės su savo auklėtojais paeiliui suėjo į gimnazijos pastatą. Visiems linkime sėkmingų ir sveikų mokslo metų!

AD