Mokyklos kioskelio atidarymas – mokiniai dirba mokiniams


Mokyklos kioskelio atidarymas – mokiniai dirba mokiniams (Foto: Dr.G.Hoffmann)
Mokyklos kioskelio atidarymas – mokiniai dirba mokiniams (Foto: Dr.G.Hoffmann)

Vokietijos Vasario 16-osios gimnazijos mokomoji mokinių bendrovė „All!in“ sausio 30 d. po bandomojo laikotarpio oficialiai atidarė savo mokyklos kioskelį. Renhofo pilies kieme, buvusiuose ūkiniuose pastatuose, mokiniai tam tikslui sutvarkė ir įrengė patalpą. Anksčiau ši mokyklos erdvė buvo naudojama dviračiams statyti, tad darbo teko įdėti nemažai. Net ir per rudens atostogas mokinių bendrovės nariai negailėjo savo laisvo laiko, jį skyrė projektui įgyvendinti. „All!in“, kuruojama mokytojų, egzistuoja jau penkerius metus, jos veikloje aktyviai dalyvauja apie 20 mokinių.

Kioskelio atidarymo dieną gimnazijoje lankėsi garbingi svečiai: Lampertheimo miesto meras Gotfrydas Štiomeris (Gottfried Störmer) ir Hiutenfeldo seniūnas Karlas Haincas Bergas (Karl-Heinz Berg). Jie gyrė moknius, kad šie nuo jaunų dienų užsiima savanoriška veikla. Be to, Lampertheimo miesto meras atvežė prekių kioskelio asortimentui paįvairinti, o priemiesčio seniūnas suteikė nedidelę piniginę paramą. Gimnazijos direktorė Janina Vaitkienė pasveikino svečius ir gimnazistus. Vadovė džiaugėsi, kad Vasario 16-osios gimnazijoje mokosi tiek daug iniciatyvių vaikų.

Nuo šiol kioskelis dirbs du kartus per savaitę (pirmadieniais ir trečiadieniais). Po „darbo“ ir pamokų mokiniai švarins patalpas. Gimnazistai Hepenheimo sveikatos centre lankė higienos įgūdžių mokymo kursus, todėl žino, kaip svarbu laikytis higienos reikalavimų. „Algos“ kioskelio darbuotojai negaus, o surinkti pinigai bus toliau investuojami į kioskelio veiklą ar aukojami įvairiems socialiniams projektams. Mokinių atlygis yra įgyta praktika ir patirtis: ko jie išmoko kurdami verslo planą, apskaičiuodami išlaidas, savanoriškai dirbdami ir prisiimdami atsakomybę. Bendramokslių padėka ir pripažinimas taip pat yra didžiulė dovana.

A. D.

Nuoroda į Lampertheimer Zeitung straipsnį


Mokyklos kioskelio atidarymas – mokiniai dirba mokiniams (Foto: Dr.G.Hoffmann)
Mokyklos kioskelio atidarymas – mokiniai dirba mokiniams (Foto: Dr.G.Hoffmann)