Pirmieji įspūdžiai iš renginio „Mokyklų tiltas“


Erste Impressionen von der SchulBrücke Europa in Greifswald (Foto: M. Angert)
Erste Impressionen von der SchulBrücke Europa in Greifswald (Foto: M. Angert)

Šiais metais mūsų gimnazijos mokiniai vėl dalyvauja Europos jaunimą vienijančiame renginyje „Mokyklų tiltas“ („SchulBrücke“). Tarptautinis jaunimo susitikimas vyksta Greifsvalde kovo 15–23 dienomis. Dešimtokės Larissa Lohrmann, Kim Rendl, Janine Wüst ir Xenia Paul bei dvyliktokės Kyra Karb, Vanessa Plischek, Amy-Marie Gergenreder ir Beata Sergūnaitė atstovauja mūsų gimnazijai. Buvę mokyklos mokiniai Miriam Angert ir Julian Kruhmann lydi šią grupę.

Vokiečių kalba vykstančių diskusijų tema šiais metais – „Europos transformacija. Iš kur? Į kur?“. Jų rezultatus dalyviai apibendrins ir pristatys sieniniame laikraštyje.

Seminare dalyvauja jaunuoliai iš Slovakijos, Lenkijos, Vengrijos, Italijos ir Vokietijos. Mūsų gimnazistai šiame projekte pristato Lietuvą. Pirmuosiuose susitikimuose jie kalbėjo apie Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį ir Nepriklausomybės aktą, tautiniais simboliais papuošė savo stendą. Svečius vaišino savo pačių kepta duona su česnaku ir saldžiu lietuvišku šakočiu.
„Mokyklų tiltą“ nuo pat pirmojo susitikimo 2011 metais kuruoja vyresniųjų klasių vadovė dr. G. Hoffmann. Tėvų fondas finansiškai remia mūsų mokinių dalyvavimą šiame renginyje. Projekto rėmėjai: Vokietijos nacionalinis fondas, Robert Bosch fondas ir Europos jaunimo švietimo centras.

A.D.