Ambasadorius diskutuoja su vyresnių klasių mokiniais


Wissenschaftlicher Vortrag im Litauischen Gymnasium zum Thema
Ambasadorius diskutuoja su vyresnių klasių mokiniais (Foto: T. Gutschalk)

Kovo 22 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Vokietijoje Darius Jonas Semaška susitiko su Vasario 16-osios gimnazijos ir Viernheimo Friedrich Froebel mokyklos vyresnių klasių mokiniais.
Renhofo pilies salėje mūsų gimnazijos direktorė Janina Vaitkienė pasveikino garbingus svečius. Ji džiaugėsi šalių draugyste, nes tik stiprūs tarpusavio ryšiai padeda išlikti ir kurti vieningą Europą.
LR ambasadorius Vokietijoje Darius Jonas Semaška savo kalboje pabrėžė, jog abi šalis sieja glaudūs istoriniai ir dabarties ryšiai. Diplomatas kalbėjo apie dvišalius santykius, Vokietijos įtaką Europos ir pasaulio politiniame gyvenime bei dabartinę situaciją Lietuvoje. Didelį nerimą, anot jo, kelia santykiai su Rusija, o ypač karinės ginkluotės kaupimas Kaliningrado srityje.
Renginyje taip pat dalyvavo Bergštrasės apskrities viršininkas Kristianas Engelhartas (Christian Engelhardt). Savo kalboje jis ypatingą dėmesį skyrė patirčių dalijimosi svarbai, gyrė bendradarbiavimą su Kauno rajonu. Politikas akcentavo, kaip visiems svarbu mokytis iš istorijos, o šalių bendrystė, pasak jo, yra Europos ateitis.
A.D.

LINK: Skepsis gegenüber Russland, Lampertheimer Zeitung, 23.03.2018 (neues Fenster, WEB)


Wissenschaftlicher Vortrag im Litauischen Gymnasium zum Thema ,,Deutschland und Litauen: Bilaterale Beziehungen und sicherheitspolitische Aufgaben" (Foto: T. Gutschalk)
Ambasadorius diskutuoja su vyresnių klasių mokiniais (Foto: T. Gutschalk)