Parodos atidarymas Heseno žemės parlamente


Der Präsident des Hessischen Landtags Norbert Kartmann hat zur Eröffnung der Ausstellung (Foto: J. Vaitkienė)
Parodos atidarymas Heseno žemės parlamente (Foto: J. Vaitkienė)

Gegužės 23 d. Heseno žemės parlamento (Landtago) prezidentas Norbert Kartmann pakvietė mūsų gimnazijos direktorę Janiną Vaitkienę ir pavaduotoją Ireną Sattler į gintaro dirbinių parodos „Jūratės ašaros“atidarymą.
Landtago prezidentas savo kalboje pabrėžė glaudžių Lietuvos ir Vokietijos santykių svarbą. Jis džiaugėsi, kad būtent Heseno žemėje yra įsikūrusi vienintelė lietuviška gimnazijaVakarų Europoje. Parodos atidaryme dalyvavo LR ambasadorius Vokietijoje Darius Jonas Semaška, savo kadenciją baigianti garbės konsulė Eva Dude, Landtago atstovai ir buvęs LR garbės konsulasAchim Naumann.Garbės konsulė Eva Dude už ilgametę veiklą stiprinant Lietuvos ir Vokietijos ryšius buvo apdovanota„Lietuvos diplomatijos žvaigžde“.

Parodos kuratorė dr. J. Ludavičienė visiemspriminė legendą apie gintaro pilį. Jūratės ir Kastyčio meilės istorija byloja, kaip senovės lietuviai bandė paaiškinti gintaro kilmę.

A.D.