Muzikos tiltas iš Lietuvos į Vokietiją

Muzikos tiltas iš Lietuvos į Vokietiją (Foto: A. D'Elia)
Muzikos tiltas iš Lietuvos į Vokietiją (Foto: A. D’Elia)

Vasario 18 d. gimnazijos mokiniams koncertavo Klaipėdos kamerinio orkestro atlikėjai ir žinoma pianistė Guoda Gedvilaitė. Renginį vedusi G. Gedvilaitė klausytojus pakvietė į muzikinę kelionę. Muzika nudriekė kelią iš Lietuvos į Lenkiją, o iš ten – į Vokietiją. Kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės magiškas kūrinys „Kryžkelės apeigos“ privertė ne tik klausyti, bet ir fantazuoti, „girdėti vaizdus ir emocijas“. Akimirksniu visi atsidūrė ne Renhofo pilies salėje, o gamtos apsuptyje, pagonių apeigų rate. Su savo vadovaujamu orkestru violončele griežė solistas Mindaugas Bačkus.

Klaipėdos kamerinis orkestras neturi dirigento, tačiau, anot G. Gedvilaitės, yra „vienas kūnas“, nes atlikėjai „žiūri, jaučia vienas kitą ir susiklauso“. Garsių aplodismentų sulaukė audringas lenkų kompozitoriaus kūrinys apie Oravos pilį, esančią Slovakijoje. Galiausiai pati moderatorė sėdo prie fortepijono ir kartu su uostamiesčio kameriniu orkestru atliko Roberto Šumano kompoziciją. Vasario 16-osios gimnazijos direktorė Janina Vaitkienė padėkojo atlikėjams už nuostabų koncertą ir linkėjo, kad ši muzika „visam laikui išliktų širdyse“.

A.D.

Muzikos tiltas iš Lietuvos į Vokietiją (Foto: A. D'Elia)
Muzikos tiltas iš Lietuvos į Vokietiją (Foto: A. D’Elia)