Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas

Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas (Foto: M. D. Schmidt)
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas (Foto: M. D. Schmidt)

Rugsėjo 26 d. Renhofo pilies salėje vyko renginys, skirtas Vokietijos vienybės dienai paminėti. Iškilmingo vakaro dalyvius pasveikino vyresniųjų klasių vadovė ir šventės koordinatorė dr. Gabriele Hoffmann. Savo kalboje ji pabrėžė istorijos išmanymo svarbą, aptarė paraleles tarp Vokietijos vienybės siekimo ir Baltijos šalių laisvės troškimo.

Lampertheimo miesto savivaldybei minėjime atstovavo magistrato narys Gottlieb Ohl. Vokietijos susivienijimo dieną kartu paminėti atvyko Lesingo gimnazijos direktorė Silke Weimar-Ekdur su savo pavaduotoju Jerôme Dath.

Vienuoliktos klasės mokiniai kruopščiai ruošėsi renginiui, bendravo su istorinės praeities liudininkais ir parengė informatyvų pranešimą. Jie priminė įvykius, lėmusius Berlyno sienos, padalijusios Vokietijos sostinę į dvi dalis ir tapusios Šaltojo karo simboliu, statymą ir griūtį. Gimnazistus konsultavo istorijos mokytoja Monika Bischoff.

Penktokas Julian Schuebel fortepionu pagrojo valsą, o gausus būrys penktos klasės mokinių padainavo populiarios vokiečių grupės „Rosenstolz“ dainą apie draugystę. Penktokė Regina Raižytė išraiškingai šoko baletą, o šeštokės Emilia Kabus ir Talissa Vierheilig trapias melodijas grojo arfa ir fleita. Šventinio vakaro metu dainavo Juliette Herzbach (12 kl.) ir Marija Fiodorova (13kl.), trimitu solo grojo vienuoliktokas Tim Karb. Už renginio muzikinę programą buvo atsakingas muzikos mokytojas Gintaras Ručys.

Minėjimą savo dainomis praturtino Hiutenfeldo vyrų choras (vadovas Marc Bugert) bei jaunimo choras „Young Voices“ (vadovas Ronald Ehret). Per pertrauką ir po renginio svečiai mielai vaišinosi tryliktokų siūlomais užkandžiais, pyragais ir gaiviaisiais gėrimais.

A.D.