Kūrybinės dirbtuvės prieš diskriminaciją ir antisemitizmą

Kūrybinės dirbtuvės prieš diskriminaciją ir antisemitizmą (Foto: Justinas G.)
Kūrybinės dirbtuvės prieš diskriminaciją ir antisemitizmą (Foto: Justinas G.)

Sausio 24 d. gimnazijoje lankėsi studentai iš Anos Frank švietimo įstaigos (Bildungsstätte Anne Frank), esančios Frankfurte. Jie organizavo ir vedė kūrybines dirbtuves 11 ir 10 klasės mokiniams. Dirbtuvių tema – diskriminacija ir antisemitizmas.

Renginio pradžioje buvo pristatyta viena garsiausių žydų mergaičių, holokausto auka Ana Frank bei jos vardu pavadinta švietimo įstaiga. Vėliau visi mokiniai rinko mintis, kurios jiems išsyk ateina į galvą išgirdus žodį „diskriminacija“. Vėliau vyko diskusija apie diskriminacijos formas, priežastis ir pasekmes, buvo išgirsta daug įvairių nuomonių bei idėjų.

Po diskusijos gimnazistai dalyvavo žaidime „Barometras“. Jo metu buvo skaitomi kasdieninių situacijų aprašymai, o moksleiviams reikėjo per trumpą laiko tarpą jas įvertinti. Šios užduoties metu nebuvo galima tartis tarpusavyje, kiekvienas turėjo pagrįsti ir apginti savo asmeninę nuomonę.

Vėliau mokiniai grupėse atsakinėjo į įvairius klausimus apie nuotraukas, susijusias su diskriminacija. Gimnazistai ne tik pateikė atsakymus, bet ir aiškino savo pastebėjimus. Renginio pabaigoje studentai pristatė tris žingsnius, kurie veda link diskriminacijos, informatyviai pateikė netinkamus epitetus skirtingoms etninėms grupėms.

Svečiai sulaukė iš moksleivių labai šiltų ir gražių atsiliepimų apie kūrybines dirbtuves ir prižadėjo vėl užsukti į Vasario 16-osios gimnaziją.

Justinas G. (11 kl.)