Neeilinė diena gimnazijoje

Neeilinė diena gimnazijoje (Foto: D. Kriščiūnienė)
Neeilinė diena gimnazijoje (Foto: D. Kriščiūnienė)

Kovo 11-ąją paminėjome vieno iš svarbiausių Lietuvos istorijos įvykių – Nepriklausomybės atkūrimo 30-ąją sukaktį. Vadovaujant Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui Vytautui Landsbergiui, 1990 m. kovo 11 d. tarybos nariai pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą. Lietuviai ilgai ir sunkiai kovojo už nepriklausomybę. Ji galutinai buvo pripažinta 1991 m. liepos 29 dieną.

Šiai dienai nuoširdžiai ruošėsi visi gimnazistai ir mokytojai. Lietuvos istorijos mokytoja Dalė Kriščiūnienė su 12 klasės mokiniais: Laimiu A., Irmante D., Ugne P. ir Aivaru M., mokyklos bendruomenę su šios dienos įvykiais supažindino paruošdami stendą su svarbiausiais istoriniais faktais. Per pirmą pamoką visi mokytojai trumpai pristatė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo istorijos akcentus. Dailės mokytoja Aina Janulionienė su jaunesnių klasių mokiniais pagamino trispalvius Laisvės vėjo malūnėlius – šios šventės simbolį. Gimnazistai, konsultuojami lietuvių kalbos mokytojos Astos D`Elia, rašė eilėraščius ir miniatiūras, skirtus Kovo 11-ajai paminėti. Mokiniai, vadovaujami direktorės pavaduotojos Irenos Sattler, kieme suformavo „gyvą“ skaičių 30 ir trispalvę. Puikią laisvės gimtadienio nuotaiką palaikė mokytojos Marytės Dambriūnaitės-Šmitienės fotosesija. Ši diena gimnazijoje tikrai buvo neeilinė. Dėkojame visai mokyklos bendruomenei.

DK