Kaip Europa gali tapti MANO Europa?

„Wie wird DAS Europa zu MEINEM Europa ?“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Kaip Europa gali tapti MANO Europa?

Naujas žvilgsnis į Europą – Europos diena Vasario 16-osios gimnazijoje
Gegužės 11 d. 18.00 val. gimnazijos bendrabučio salėje vyko oficialus Bergštrasės apskrities renginys, skirtas Europos dienai paminėti. Šventę surengė apskrities viršininkas Christianas Engelhardtas, bendradarbiaudamas su Europos Sąjungos reikalų pirmininku Bergštrasės apskrityje Wolfgangu Freudenbergeriu ir Vasario 16-osios gimnazija. Dėmesio centre buvo Bergštasės Europos mokyklų mokiniai, kurie prieš renginį dalyvavo įvairiuose seminaruose ir vykdė projektinę veiklą. Moksleiviams talkino „Jaunieji Europos federalistai” (JEF) iš Darmštato, kurie fojė prisistatė vakaro svečiams. Renginyje taip pat dalyvavo Kauno rajono delegacija su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu.
Muzikinę vakaro programos dalį paruošė mūsų gimnazijos mokiniai. Po direktorės Rasos Weiß sveikinimo ir Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Vokietijoje Ramūno Misiulio kalbos dalyvaujančios mokyklos pristatė savo projektus. Mūsų mokyklos dvyliktokė Helen D. puikiai vedė renginį.
Viernhaimo Aleksandro fon Humboldto mokyklos (AVH) mokiniai pristatė įspūdingą pranešimą tema „Migracija į ES“. Jie aptarė migracijos bangas nuo 2014 m., dabartinę pabėgėlių iš Ukrainos situaciją ir pritarė europietiškam sprendimui bei dėmesingumui sprendžiant klausimus, susijusius su nukentėjusiais nuo karo.
Bensheimo Gėtės gimnazijos mokiniai viktorinoje, kurioje buvo ir gana keblių klausimų, patikrino žiūrovų žinias apie Europos Sąjungą. Be to, mokiniai parodė vaizdo įrašą apie Europą. ES idėjas jie apibendrino nuotaikingame sleme.
Lamperthaimo Lesingo gimnazijos mokiniai savo projekte iškėlė klausimą dėl ES ateities, pasirinko temą „Ar mums reikia bendros Europos kariuomenės?“ ir ją pristatė diskusijoje. Jos rezultatas: „Taip, gynyba turėtų būti tarptautinis bendras Europos reikalas.“
Mūsų dvyliktokės Helen D., Mia K., Jana K., Debora A. ir Noja Š. parengė pokalbių laidą, kurioje pasiskirstę vaidmenimis aptarė ES problemas bei būsimus modelius. Diskutavo euroskeptikai, bet buvo ir pritariančių didesnei demokratijai bei aktyvesniam piliečių dalyvavimui, atsirado norinčių sukurti federacinę Europos valstybę. Moderuodama diskusiją, Helen atkreipė dėmesį į tai, kad Europos Komisija 2022-uosius paskelbė Jaunimo metais ir kad Europos ateities konferencijose pateikti pasiūlymai dėl ES atnaujinimo ir modernizavimo neturėtų kažkur „pradingti stalčiuose“, į juos būtina atsižvelgti. Mokyklose taip pat turėtų būti daugiau kalbama apie Europą.
Galiausiai V. Makūnas ir Ch. Engelhardtas atsakė į mokinių klausimus ir išsakė savo požiūrį į Europos Sąjungos ateitį, balsavimą 2024 m. Europos Parlamento rinkimuose, Europos kariuomenę, padėtį Baltijos šalyse vykstant karui Ukrainoje bei pabėgėlių iš Ukrainos padėtį. Paskui visi renginio dalyviai ir svečiai buvo pakviesti į nedidelį priėmimą parke.
Po gana ilgos pertraukos tai buvo pirmas didelis renginys, kuris įvyko puikiai bendradarbiaujant keturioms Europos mokykloms, jų mokytojams ir mokiniams.
Nuoširdžiai dėkojame VISIEMS dalyvavusiems rengiant ir įgyvendinant šią šventę!

PV

„Wie wird DAS Europa zu MEINEM Europa ?“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Kaip Europa gali tapti MANO Europa? (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Wie wird DAS Europa zu MEINEM Europa ?“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Kaip Europa gali tapti MANO Europa? (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Wie wird DAS Europa zu MEINEM Europa ?“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Kaip Europa gali tapti MANO Europa? (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Wie wird DAS Europa zu MEINEM Europa ?“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Kaip Europa gali tapti MANO Europa? (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Wie wird DAS Europa zu MEINEM Europa ?“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Kaip Europa gali tapti MANO Europa? (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Wie wird DAS Europa zu MEINEM Europa ?“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Kaip Europa gali tapti MANO Europa? (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Wie wird DAS Europa zu MEINEM Europa ?“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Kaip Europa gali tapti MANO Europa? (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Wie wird DAS Europa zu MEINEM Europa ?“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Kaip Europa gali tapti MANO Europa? (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Wie wird DAS Europa zu MEINEM Europa ?“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Kaip Europa gali tapti MANO Europa? (Foto: Dr. G. Hoffmann)