Susitikimai su Živile Kropaite-Basiule ir dr. Norbertu Černiausku

Susitikimai su Živile Kropaite-Basiule ir dr. Norbertu Černiausku (Foto: A. Geibel)
Susitikimai su Živile Kropaite-Basiule ir dr. Norbertu Černiausku (Foto: A. Geibel)

Vasario 27 d. gimnazistai susitiko su Živile Kropaite-Basiule, žurnaliste, radijo ir televizijos laidų vedėja, ir istoriku dr. Norbertu Černiausku.
Živilė Kropaitė-Basiulė gimnazistams pristatė savo knygą „#fainiausiapasaulymočiutė: anūkė klausia apie karus ir sąžinę“. Joje autorė aprašė savo močiutės, buvusios partizanų ryšininkės, politinės kalinės ir tremtinės Onos Butrimaitės-Laurinienės gyvenimo vingius. Daugybę netekčių ir sunkumų patyrusios, bet optimizmo ir tikėjimo nepraradusios moters istorija sujaudino ne vieną klausytoją. Širdis virpino žurnalistės 94 metų močiutės dainuojama kadaise tremtyje išgirsta ukrainietiška daina. Viešnia kvietė mokinius įsiklausyti į savo giminaičių pasakojimus ir juos galbūt net užrašyti, nes tai geriausias būdas pažinti istoriją.
Dr. Norbertas Černiauskas skaitė paskaitą „Sausio 13-osios vertybės“. Jis kalbėjo apie 1991 metų septyniolikmečius, besimėgaujančius gyvenimu, ir pateikė pavyzdį, kai pakirstas sovietų kulkos pilnametystės taip ir nesulaukė Lietuvos laisvės gynėjas Ignas Šimulionis. Teiginį, kad istorija kartojasi, patvirtino daugelyje skirtingų šalių (tuometinėje Čekoslovakijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir Kinijoje) darytos nuotraukos, kuriose beginkliai žmonės stovi prieš tankus. Septyniolikmečiai Ukrainoje šiandien taip pat stoja į kovą už savo šalį. Istorikas kalbėjo apie vertybes, kurias Sausio 13-ąją prie Vilniaus televizijos bokšto gynė taikūs žmonės, ir pabrėžė tas, kuriomis derėtų vadovautis šiandien.
Tiek Živilės Kropaitės-Basiulės, tiek dr. Norberto Černiausko pasakojimai buvo iliustruoti puikiomis fotografijomis ir teikiantys vilties, kad žmogus gali būti neapsakomai stiprus ir savo gerais darbais, atkaklumu ir dora nugalėti bet kokį priešą.

AGe

Susitikimai su Živile Kropaite-Basiule ir dr. Norbertu Černiausku (Foto: A. Geibel)
Susitikimai su Živile Kropaite-Basiule ir dr. Norbertu Černiausku (Foto: A. Geibel)
Susitikimai su Živile Kropaite-Basiule ir dr. Norbertu Černiausku (Foto: A. Geibel)
Susitikimai su Živile Kropaite-Basiule ir dr. Norbertu Černiausku (Foto: A. Geibel)
Susitikimai su Živile Kropaite-Basiule ir dr. Norbertu Černiausku (Foto: A. Geibel)
Susitikimai su Živile Kropaite-Basiule ir dr. Norbertu Černiausku (Foto: A. Geibel)
Susitikimai su Živile Kropaite-Basiule ir dr. Norbertu Černiausku (Foto: A. Geibel)
Susitikimai su Živile Kropaite-Basiule ir dr. Norbertu Černiausku (Foto: A. Geibel)