Seminaro lektorių pristatymas

Kasmet gimnazijoje vyksta projektas apie lietuvių kalbos bei lietuviškų tradicijų svarbą puoselėjimą šeštadieninių mokyklų tėvams, mokytojams bei mokiniams. Projekte dalyvauja ir kitos šeštadieninės mokyklos iš aplinkinių miestų. Šiais metais gimnazijoje projekto programą kartu su gimnazijos direkcija paruošė lektorės iš Lietuvos. Gimnazijos mokytojai supažindino lektores gimnazija, Lietuvių kultūros institutu, Hiutenfeldo miesteliu, Heidelbergo, Weinheimo bei Švecingeno miestais. Su lektorėmis buvo aptartos ir tolesnės bendradarbiavimo galimybės. Pristatome lektores:

Jurga Kaščiukaitė Kutkienė
Jurga Kaščiukaitė Kutkienė

Lektorė Jurga Kaščiukaitė Kutkienė viešėjo mūsų gimnazijoje praėjusiais mokslo metais liepos 14 d. Daugiau informacijos:(https://www.gimnazija.de) Jurga yra Lietuvos Tautodailininkų sąjungos narė, tautodailininkė, sertifikuota tradicinio amato – šiaudinių sodų pynimo – meistrė, savo vertus šiaudinius sodus, girliandas ir eglutės žaisliukus pristato įvairiuose renginiuose, mugėse, parodose, veda šiaudų pynimo edukacijas vaikams, jaunimui ir suaugusiems Lietuvoje bei užsienyje gyvenantiems lietuviams, kurie nori išmokti šio meno. Daugiau informacijos: https://www.tautinispaveldas.lt/katalogas/jurgita-kasciukaite-kutkiene


Dr. Žydronė Kolevinskienė
Dr. Žydronė Kolevinskienė

Lektorė dr. Žydronė Kolevinskienė – Vytauto Didžiojo universiteto docentė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktoriaus pavaduotoja mokslo reikalams, bakalauro ir magistro studijų programos lektorė.
Kultūrinės edukacijos tarybos prie LR Kultūros ministerijos narė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė. Bendrojo ugdymo dalykų vadovėlių ir mokymo priemonių turinio vertintoja ekspertė, Nacionalinės švietimo agentūros kompetencijų aprašo rengėja, lietuvių kalbos ir literatūros bendrosios programos atnaujinimo grupės vadovė. Stažuotės Lituanistikos tyrimo centre Čikagoje (JAV), Amerikos lietuvių kultūros archyve ALKA Putname (JAV), Stokholmo universiteto Baltų, finų ir germanų kalbų instituto Baltistikos centre (Švedija).
4 monografijų autorė ir bendraautorė, 9 knygų sudarytoja ir įžanginių straipsnių autorė. 30 mokslinių straipsnių, kurių pagrindinė tematika – lituanistiniai tyrimai, lituanistinio paveldo JAV lietuvių archyvuose aktualizavimas, autorė. Tyrimų rezultatus yra pristačiusi daugiau kaip 50 mokslinių konferencijų Lietuvoje ir užsienyje (Estijoje, JAV, Latvijoje, Lenkijoje, Sakartvele, Škotijoje). Vykdo tarptautinius ir nacionalinius mokslo projektus.
2018 m. apdovanota Tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ ir Rašytojų klubo prizu už literatūros sklaidą. 2023 m. – Lietuvos mokslų akademijos Justino Marcinkevičiaus premijos laureatė. Daugiau informacijos: https://hmf.vdu.lt/kolevinskiene


Saulė Degutytė-Šiekštelienė
Saulė Degutytė-Šiekštelienė

Lektorė Saulė Degutytė-Šiekštelienė viešėjo mūsų gimnazijoje šiais mokslo metais gegužės 10 d. Daugiau informacijos: https://www.gimnazija.de
Saulė Degutytė-Šiekštelienė yra lietuvių teatro aktorė, lėlių teatro režisierė, scenografė, dailininkė.
Vaidina Jaunimo teatre, televizijos filmuose ir serialuose. Nuo 2005 m. yra Tarptautinės lėlininkų organizacijos (UNIMA) Lietuvos nacionalinio centro narė, nuo 2010 m. – tarybos narė, nuo 2006 m. – Teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS narė, nuo 2010 m. tarybos narė.
2004 m. Vilniuje įkūrė ”Stalo teatrą” ir nuo 2010 yra jo direktorė. “Stalo teatre” režisavo daugiau kaip 20 teatro spektaklių, kurie kuriami pagal originalius scenarijus remiantis liaudies pasakomis, sakmėmis, mitais. Stalo teatre sukurti spektakliai, skirti Lietuvos kultūros veikėjams:
2012 – „Maironio gatvė“ pagal Maironio eiles;
2021 – „Rhesanium“, apie M. L. Rėzą;
2021 – „Deivių archeologija“, remiantis M. B. Gimbutienės hipotezėmis.
2023 – „Rubinaitis Peliūzė arba Lietuvio išgyvenimo būdas“ pagal S. Daukanto tekstus.
Stalo teatro spektakliuose dažniausiai personažais tampa įvairūs daiktai ir objektai (derinami su aktoriaus kūnu), būdinga garso efektų (skamba gyvai atliekama muzika), kvapų sintezė, etnokultūros tematika, naudojami edukacijos, interaktyvumo elementai. Stalo teatras dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose, aplankė daugiau kaip 20 šalių Europoje, Azijoje, Šiaurės Amerikoje bei surengė objektų parodas ir instaliacijas Lietuvoje ir užsienyje. Lektorė rengia kūrybines edukacines dirbtuves vaikams ir jaunimui, parodas, veda seminarus mokytojams, vaidina daugelyje savo režisuotų spektaklių, yra jų scenarijų, scenografijos autorė. 2022 m. yra apdovanota Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija.
Daugiau informacijos: https://www.vle.lt/saule-degutyte