Joninės 2023

Joninės 2023 (Foto: A. Geibel)
Joninės 2023 (Foto: A. Geibel)

Birželio 24 d. Vokietijos lietuvių bendruomenė ir Vasario 16-osios gimnazija visus pakvietė kartu švęsti Jonines. Pro žalumynų girliandomis papuoštus vartus plūste plūdo švečiai iš įvairių Vokietijos kampelių. Ilgiausios metų dienos ir trumpiausios nakties šventės šurmulys pasklido po visą Renhofo pilies parką.
Renginio dalyviai klausėsi Igorio Šifrio ir folkloro ansamblio „Viešia“ atliekamų dainų, grožėjosi meistriškai atliekamais šokiais. Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji pasipuošė vainikais iš magišką galią turinčių ir kupolėmis vadinamų gėlių bei žolynų. Visi norintys pamiklinti pirštus turėjo progą su iš Lietuvos atvykusiomis tautodailininkėmis pinti margaspalves juostas.
Švenčiantieji Rasas galėjo paskanauti lietuviškų saldumynų, keptos duonos, išgerti kavos bei gaiviųjų gėrimų, gardžiai pavalgyti. Mūsų gimnazijos dvyliktokai siūlė keptas dešreles. Kaip ir kasmet buvo surengtos draugiškos krepšinio rungtynės. Vasaros saulėgrįžos šventės vakare bendrabučio salėje vyko koncertas „Draugai draugams“. Nors laužas dėl sausros vėl liko neuždegtas, tai netrukdė visiems linksmai švęsti Joninių šventės.
AGe

Joninės 2023 (Foto: A. Geibel)
Joninės 2023 (Foto: A. Geibel)
Joninės 2023 (Foto: A. Geibel)
Joninės 2023 (Foto: A. Geibel)