Krepšinio turnyras – Vytauto Didžiojo garbei

Prieš lemiamas Lietuvos krepšininkų rungtynes dėl bronzos medalių, Hüttenfelde sporto salėje virė ne ką mažesnės kovos nei Pasaulio čempionate. Vytauto Didžiojo dienos proga organizuotame turnyre žaidė šešios Vasario 16-osios gimnazijos mokinių komandos. Rugsėjo 8-oji – Vytauto Didžiojo karūnavimo ir Padėkos už Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės apgynimą diena.

Kiekviena ekipa turėjo sužaisti su visais priešininkais, vienos komandos laukė penkerios rungtynės. Buvo žaidžiama tris prieš tris, du kėlinius po 5 minutes. Varžybas lydėjo tikros emocijos, ryžtas, neretai kovos dėl pergalių tęsėsi iki paskutinių sekundžių! Bet po rungtynių veidus puošė šypsenos ir pralaimėjimo kartėlis netemdė nuotaikos. Kartu su vaikinais drąsiai rungtyniavo ir dvi merginos – Saulė Marija Šimelionytė bei Monika Meilutytė.

Sužaidus visas varžybas dvi ekipos surinko po lygiai taškų, tad buvo nuspręsta žaisti papildomas rungtynes dėl nugalėtojų vardo. Jas 14:8 laimėjo Dariaus Schulz, Kevino Kavaliuno ir Dainiaus Karašausko komanda. Rezultatyviausias turnyro žaidėjas – Edgaras Lisinskas, pelnydavęs dažniausiai beveik visus savo ekipos taškus. Gal kiek netikėta, tačiau jo ekipa liko trečia. O po atkaklių kovų visi skubėjo žiūrėti, kaip vėliau paaiškėjo, pergalingų Lietuvos krepšinio rinktinės varžybų dėl bronzos medalių.