Susitikimas su menininku Mykolu Sauka


M.Sauka
M.Sauka

Rugsėjo 13 d. Renhofo pilies salėje įvyko susitikimas su jaunu, talentingu skulptoriumi ir rašytoju iš Lietuvos Mykolu Sauka. Susitikime dalyvavo aukštesniųjų gimnazijos klasių mokiniai, mokytojai ir darbuotojai.
Mykolas Sauka, kurio abu tėvai yra dailininkai, skulptūras kuria jau nuo pat mažų dienų. Pasak menininko, labiausiai jam patinka lipdyti galvas. Išradingumo skulptoriui tikrai netrūksta, o ir medžiagos jis randa visur: netikėtai iškasęs kieme senus protezus ar šukose radęs sesers ilgų plaukų.
Mykolas Sauka susitikimo dalyviams rodė savo ankstesnių ir naujausių darbų nuotraukas, pasakojo apie skulptūros kūrimo etapus. Darbas tikrai nelengvas: trijų metrų skulptūrai pagaminti prireikia net trijų ar keturių mėnesių, o dirbti tenka apie dešimt ir daugiau valandų per parą.
Bekurdamas skulptūras menininkas klausėsi audioknygų įrašų, taip atrado žodį kaip „žaliavą“ ir pradėjo rašyti. Mykolas Sauka susitikimo dalyviams skaitė patrauklia ironija persunktas ištraukas iš savo knygos „Grubiai“. Tapyti menininkas nesiruošia, nes tam, pasak jo, reikia didelės kantrybės.
Šiuo metu jis ruošiasi pasinerti į kitos meno srities kūrybą: planuoja rašyti filmo scenarijų. Nuoširdžiai dėkojame menininkui už įdomų susitikimą ir linkime jam kūrybinės sėkmės visose meno srityse!