Vaikų Lituanistinės akademijos atidarymas, 2017


Lituanistine Akademija, 2017
Lituanistine Akademija, 2017

Rugsėjo 16 d. po ilgų vasaros atostogų savo duris vėl atvėrė Lituanistinė vaikų akademija. Ši akademija – tai šeštadieninė lituanistinė mokykla, skirta skatinti lietuvių kilmės vaikus mokytis lietuvių kalbos, lietuviškų tradicijų bei formuoti tautinį identitetą.
Gimnazijos direktorė Janina Vaitkienė, kalbėdama apie Lietuvos simbolius, pasveikino vaikučius, jų tėvelius ir mokytojas (Astą D`Elia ir Aušrą Lorenz). Pirmąją šių mokslo metų paskaitėlę jauniesiems akademikams vedė „Beatričės namų” muziejaus edukatorės Renata Tarosaitė-Minkevičienė ir Lina Sakalauskaitė. Jos pasakojo apie aklą dainininkę Beatričę Grincevičiūtę. Vaikai pirmą kartą lietė Brailio raštu parašytą knygą, pamatė baltąją lazdelę, aklųjų rašto lentelę, rašė ant vaškinių lentelių, mokėsi lietuviškų dainų ir piešė. Net ir daugelis tėvelių nustebo sužinoję, kad aklieji skaito iš dešinės į kairę, o rašo- atvirkščiai. Tai buvo puikus renginys tiek mažiems, tiek dideliems!