Ievos Simonaitytės 120- ųjų gimimo metinių minėjimas


I.Simonaitytės paminėjimas (Foto: A.D'Elia)
I.Simonaitytės paminėjimas (Foto: A.D’Elia)

LR Seimas 2017 metus paskelbė rašytojos Ievos Simonaitytės metais. Lapkričio 29 d. gimnazijos bibliotekoje vyko Ievos Simonaitytės 120- ųjų gimimo metinių minėjimas.
Įvadinį žodį tarė ir Mažąją Lietuvą kaip lietuviškos raštijos lopšį pristatė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta D`Elia. Su rašytojos biografija minėjimo dalyvius supažindino Kamilė Maciulevičiūtė (12 kl.). Dvyliktokas Lukas Šošič skaitė ištraukas iš I. Simonaitytės romano „Aukštujų Šimonių likimas“, 1936 m. pelniusio Lietuvos valstybinę litearūros premiją. Autorės kūriniuose vaizduojami to meto Klaipėdos krašto gyventojų (lietuvininkų) likimai, juose atsiskleidžia šio Lietuvos etnografinio regiono savitumas.
Bibliotekos vedėja Raimunda Jankūnienė, kilusi iš Šilutės, mielai dalijosi savo vaikystės prisiminimais ir kvietė mokinius pavartyti ant stalo išdėliotas rašytojos knygas. Muzikos mokytojas Gintaras Ručys demonstravo vaizdinę medžiagą apie lietuvininkų tarmes ir liaudies dainas.

I.Simonaitytės paminėjimas (Foto: M.Schmidt)
I.Simonaitytės paminėjimas (Foto: M.Schmidt)