Akcija „Skaidrus stiklas“


Alkoholprävention – Aktion „Glasklar“ in den Klassen 7 und 8 (Foto: Dr.G.Hoffmann)
Alkoholprävention – Akcija „Skaidrus stiklas“ (Foto: Dr.G.Hoffmann)

Sausio 25 d. 7–8 klasių mokiniai dalyvavo DAK (Deutsche Angestellten- Krankenkasse) ligonių kasų rengiamoje akcijoje „Skaidrus stiklas“. Pirmą kartą ši prevencinė akcija buvo surengta prieš 14 metų. Iki šiandien joje jau dalyvavo apie 30000 vaikų ir jaunuolių.
Ketvirtadienį ryte mokiniai daug sužinojo apie alkoholio daromą žalą, vairavimą išgėrus ir kokios baudos skiriamos už vairavimą esant neblaiviam. Gimnazistai išgirdo, kas yra promilė ir kokie pavojingi gali būti savo spalvomis viliojantys alkoholiniai kokteiliai.
Mokiniai, užsidėję specialius akinius, kurie iškraipo vaizdą, galėjo patys patirti, ką mato ir kaip jaučiasi išgėręs žmogus. Su šiais akiniais jaunuoliai jautėsi taip pat kaip žmonės, kurių kraujyje yra 1,3 promilės alkoholio. Užsidėję akinius jie bandė apeiti kūgelius, atrakinti spyną, metė kamuolį į krepšį, atliko skaitymo užduotis. Gimnazistai buvo nustebę, kad ne visiems pavyko išsyk atlikti tokias paprastas užduotis. Renginio pabaigoje daug naujų dalykų sužinoję mokiniai be klaidų atsakė į 10 trumposios apklausos klausimų.

Gintautas Guntulis ir Asta D`Elia