Mokslo metai Amerikoje


Mein zweiter Bericht aus Mississippi

Ein Auslandsjahr in den USA (Foto: Julia Hörl)
Mokslo metai Amerikoje (Foto: Julia Hörl)

Pagal programą vyresnių klasių moksleiviams, norintiems vienerius mokslo metus mokytis užsienio šalies mokykloje, į Ameriką yra išvykusios vienuoliktokės Julia Hoerl ir Amelie Vogl. Gimnazistės mūsų mokyklos bendruomenei reguliariai siunčia laiškus, kuriuose aprašo savo gyvenimą svetur.

Julia Hoerl jau beveik 8 mėnesius gyvena ir mokosi Misisipės valstijoje. Nors nuo tos dienos, kai Julia atvyko į svečią šalį, prabėgo nemažai laiko, mergina vis dar atranda naujų dalykų. Neseniai ji aplankė saulėtą Floridą. Stulbinančio baltumo smėlis, mėlynai žalsvas jūros vanduo ir saulės vonios Santa Rosa paplūdimyje gimnazistei paliko neišdildomą įspūdį. Julia keliauja ir turiningai leidžia laisvalaikį ne tik su šeima, kurioje dabar gyvena, ji susidraugavo su mokine iš Ispanijos, kuri taip pat metams yra atvykusi į JAV.
Savo laiške Julia rašo, kaip ji, būdama toli nuo gimtinės, Šiaurės Karolinoje, stebinančioje savo kalnais, šventė Padėkos dieną. Mokinė akcentuoja, kaip anksti amerikiečiai pradeda ruoštis šv. Kalėdoms. Po jų Misisipėje netgi pasnigo, o sniego prieš tai nebuvo ketverius metus.

Su „Early-Childcare Club“ gimnazstė aplankė Misisipės sostinę Džeksoną, ten su klubo nariais pristatė keletą labdaros projektų.

Mokslo metai užsienio šalies mokykloje – puiki galimybė susipažinti su svečios šalies kultūra, švietimo sistema, įgyti tarpkultūrinio bendravimo įgūdžių, pagilinti kalbos žinias, įgyti naujos gyvenimiškos patirties ir išbandyti savo savarankiškumą.

A.D.


Ein Auslandsjahr in den USA (Foto: Julia Hörl)
Mokslo metai Amerikoje (Foto: Julia Hörl)

Ein Auslandsjahr in den USA (Foto: Julia Hörl)
Mokslo metai Amerikoje (Foto: Julia Hörl)

Ein Auslandsjahr in den USA (Foto: Julia Hörl)
Mokslo metai Amerikoje (Foto: Julia Hörl)

Ein Auslandsjahr in den USA (Foto: Julia Hörl)
Mokslo metai Amerikoje (Foto: Julia Hörl)