Finansinio raštingumo projektas „Mano sąskaita, mano mašina, mano butas“


Projekt „Mein Konto, mein Auto, meine Wohnung“ - Fit sein in Sachen Finanzkompetenz (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Finansinio raštingumo projektas „Mano sąskaita, mano mašina, mano butas“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)

Balandžio 16 ir 17 dienomis mūsų gimnazijoje buvo įgyvendinamas finansinio raštingumo ir skolų prevencijos projektas „Mano sąskaita, mano mašina, mano butas“. Jį iniciavo dešimtos klasės auklėtoja, politikos ir ekonomikos mokytoja Sandra Haffa kartu su dr. Gabriele Hoffmann, vyresnių klasių vadove ir dešimtokų vokiečių kalbos mokytoja.

Į skolų liūną jaunuoliai jau gali įklimpti įsigiję savo pirmą mobilųjį telefoną, todėl yra labai svarbu iš anksto ugdyti jų atsakomybę bei praktinius įgūdžius, kaip valdyti asmeninius finansus ir priimti tinkamus su pinigais susijusius sprendimus.

Per projektą dešimtokai sužinojo, į ką reikia atkreipti dėmesį sudarant arba nutraukiant sutartis, kas yra kredito linija ir kaip galima pervesti pinigus. Gimnazistai mokėsi elgtis atsakingai, racionaliai įvertinti savo finansines galimybes, kad vėliau nepatektų į skolų pinkles.
Mokiniai dirbo grupėse, diskutavo, žaidė simuliacinius ir vaidmenų žaidimus. Praktinių užsiėmimų rezultatus projekto dalyviai aptarė su savo bendraklasiais. Renginį moderavo Bergštrasės Darbo gerovės asociacijos (AWO-Bergstraße) darbuotoja Melanie Schilling. Visiems projekto dalyviams buvo įteikti finansinį raštingumą patvirtinantys pažymėjimai.

A.D.