Susitikimas su rašytoju Rimantu Kmita


Susitikimas su rašytoju Rimantu Kmita (Foto: J. Gečas)
Susitikimas su rašytoju Rimantu Kmita (Foto: J. Gečas)

Rugpjūčio 20 d. Renhofo pilies salėje gimnazistai susitiko su rašytoju Rimantu Kmita. Susirinkusiesiems jis pristatė savo romaną „Pietinia kronikas“, 2017-aisiais pelniusį „Metų knygos“ titulą. Iškalbingas autorius pasakojo, kad šį kūrinį jis parašė per pusantrų metų. R. Kmita vartė laikraščius, išleistus po nepriklausomybės atgavimo, bendraudamas su savo draugais ir pažįstamais, bandė atgaivinti praeities prisiminimus. Taip buvo siekiama kuo autentiškiau atskleisti ano meto realijas.

Popromanas parašytas šiaulių šneka, „praturtinta“ tam laikotarpiui būdingais žodžiais, nederančiais su bendrinės kalbos normomis. Rašytojas atlieka moderniojo metraštininko funkciją ir, vaizduodamas bręstančio jaunuolio kasdienybę bei aplinką, skaitytojus supažindina su savo gimtuoju miestu – Šiauliais.

R. Kmita susitikimo dalyviams skaitė kupinas humoro romano ištraukas. Dabartiniam jaunimui sunku patikėti, kad kelionės į netolimą užsienį ar naujos vakarietiškos audiotechnikos pirkimas buvo didžiulė prabanga ir retenybė, prieinama ne kiekvienam. Šis novatoriškas popromanas apie Šiaulių miesto Pietinį rajoną bus verčiamas ir į vokiečių kalbą.
Nuoširdžiai dėkojame rašytojui už susitikimą!

A.D.


Susitikimas su rašytoju Rimantu Kmita (Foto: J. Gečas)
Susitikimas su rašytoju Rimantu Kmita (Foto: J. Gečas)

Susitikimas su rašytoju Rimantu Kmita (Foto: J. Gečas)
Susitikimas su rašytoju Rimantu Kmita (Foto: J. Gečas)

Susitikimas su rašytoju Rimantu Kmita (Foto: A. D'Elia)
Susitikimas su rašytoju Rimantu Kmita (Foto: A. D’Elia)

Susitikimas su rašytoju Rimantu Kmita (Foto: A. D'Elia)
Susitikimas su rašytoju Rimantu Kmita (Foto: A. D’Elia)