Lituanistinės vaikų akademijos atidarymas, 2018


Lituanistinės vaikų akademijos atidarymas, 2018 (Foto: D. Kriščiūnienė)
Lituanistinės vaikų akademijos atidarymas, 2018 (Foto: D. Kriščiūnienė)
Rugsėjo 1 dieną 14 val. į Vasario 16-osios gimnaziją sugužėjo lietuviai tėveliai ir mamytėmis su savo vaikučiais. Balionais ir sveikinimais papuoštoje Vasario 16-osios gimnazijos bendrabučio salėje būsimus mokinukus pasitiko Gimnazijos direktorės pavaduotoja Irena Sattler, šeštadieninės mokyklėlės mokytoja Dalė Kriščiūnienė bei tautiniais rūbais pasipuošusios gimnazistės Smiltė Lekavičiūtė (10 kl) ir Emilija Šemetaitė (8 kl).

Direktorės pavaduotoja Irena Sattler pasveikino mažuosius lietuvių kalbos mylėtojus bei jų tėvelius su Mokslo ir Žinių diena. Mokytoja Dalė Kriščiūnienė pakvietė vaikučius ir tėvelius pažaisti susipažinimo žaidimus. Lituanistinės vaikų akademijos vaikučiai gėrėjosi tautiniais Emilijos ir Smiltės rūbais, klausėsi lietuvių liaudies dainų bei pasakojimų apie Lietuvą, žiūrėjo skaidres apie Lietuvos šalį. Šventės dalyviai trumpai susipažino su Lietuvos istorija, atsakinėjo į klausimus, atliko įvairias užduotis. Gimnazistės už puikias žinias apie Lietuvą įteikė šeštadieninės mokyklėlės mokinukams lietuviškus mokinio pasus, palinkėjo ir toliau aktyviai mokytis lietuvių kalbos arba ją tobulinti, susipažinti bei puoselėti lietuviškas tradicijas.

Kūrybinėse dirbtuvėlėse vaikai nuosekliai ir susikaupę atliko mokytojos Kriščiūnienės paruoštas užduotis ir buvo labai patenkinti savo sukurtais darbeliais. Vaikai ir tėveliai džiaugėsi, kad turi galimybę atvežti vaikučius į mokyklėlę, kur jie gali mokytis lietuviškai skaityti, deklamuoti, rašyti, žaisti žaidimus grupelėse su kitais lietuvaičiais. O tėveliai ir mamytės tuo metu turi galimybę pabendrauti prie kavos puodelio, aptarti jiems rūpimus klausimus.

Vasario 16-osios gimnazijos direktorė Janina Vaitkienė mokinukams paruošė dovanėles-kuprinėles, kurios vaikus labai nudžiugino.

Visus šeštadieninės mokyklėlės mokinius sveikiname Mokslo ir Žinių diena bei linkime gražių lietuviškų pamokėlių.

Irena Sattler


Lituanistinės vaikų akademijos atidarymas, 2018 (Foto: D. Kriščiūnienė)
Lituanistinės vaikų akademijos atidarymas, 2018 (Foto: D. Kriščiūnienė)