Išvyka į Detmoldą, 2018


Išvyka į Detmoldą (Foto: A. D'Elia)
Išvyka į Detmoldą (Foto: A. D’Elia)
LR Seimas 2018-uosius metus paskelbė Vydūno metais. Šiais metais sukanka 150 metų, kai gimė žinomas filosofas, rašytojas, publicistas ir kultūros veikėjas Vilhelmas Storosta-Vydūnas (1868–1953).

Norėdami paminėti šią sukaktį, Vasario 16-osios gimnazijos mokiniai kartu su mokytojomis Asta D`Elia ir Dale Kriščiūniene rugsėjo 12 d. nuvyko į Detmoldą. Šiame Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės mieste Vydūnas praleido savo paskutiniuosius septynerius gyvenimo metus, ten užgeso ir šios iškilios asmenybės gyvybė. Tik po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jo palaikai buvo atgabenti į gimtinę ir perlaidoti prie Rambyno kalno.

Gimnazijos atstovai prie namo, kuriame gyveno Vydūnas, pagerbė jo atminimą ir padėjo gėlių krepšelį po bronziniu šviesuolio biustu. Vėliau visi buvo svetingai sutikti Detmoldo rotušės mažojoje salėje. Miestelio savivaldybės atstovė spaudai Petra Schroeder-Heidrich pristatė Detmoldą, o pastorius Miroslav Danys savo pasakojime pabrėžė Vydūno idėjų svarbą šiuolaikiniam žmogui.

Vakarop, prieš leisdamasi į ilgą kelionę namo, grupelė apžiūrėjo Teutoburgo miške stovinčią įspūdingo dydžio germanų didvyrio Arminijaus statulą (Hermannsdenkmal).
Kelionę, kurią organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta D`Elia, parėmė Gimnazijos draugų ir rėmėjų draugija.

Detmolde lankėsi šie gimnazistai: Gabrielė Luka Ružytė 12 kl., Ieva Beatričė Asevičiūtė 12 kl., Vėjūnė Čemeškaitė 11 kl., Emilis Sadrejevas 11 kl., Irmantė Dauginaitė 11 kl., Justinas Gečas 10 kl., Gintautas Guntulis 9 kl.

A.D.